Huawei Mate 40'in Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı Huawei Mate 40'in Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Huawei Mate 40'in Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

Son dönemlerin yükselen markalarından biri olan Huawei, yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Huawei Mate 40 tanıtım tarihi belli oldu! İşte detaylar…

Huawei, 5 nm işlemci mimarisine sahip olan Kirin 1000 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu bir zamanlar mobil işlemci piyasasını sallayan Kirin işlemcisini son görüşümüz olabilir. En azından TSMC ve ARM bu işlemci için altyapı desteği sunamayacak.

Bu sene her şeye rağmen akıllı telefon dünyasında zirveyi zorlayan Huawei, Mate 40 serisi için 22 Ekim tarihini işaret etti. Online olarak yapılacak tanıtımda dört Mate 40 modeli tanıtılacak.

Mate 40Mate 40 ProMate 40 Porsche Design ve Mate 40 Pro Plus. Daha önce Lite modelleriyle pazarda orta üst seviyede önemli paya sahip olan marka, işlemci tedariği nedeniyle marka bu sene Lite model ile karşımıza çıkamıyor. Serinin tanıtılmasına az kalmış olmasına rağmen özellikleri tam olarak netleşmiş değil. Yine de bildiklerimizi yeniden hatırlamakta fayda var.

Huawei Mate 40 serisi özellikleri tam olarak netleşmemiş olsa da, markanın bu son çabasıyla amiral gemisi telefon pazarında büyük bir etki yaratması bekleniyor.  Mate 40 ,  6.67 inçlik kavisli ekranla karşımıza çıkacak. Bu ekranın 90Hz yenileme hızına sahip olması bekleniyor.

Bu özellikler resmi olmasa da amiral gemisi telefonlarda 120Hz yenileme neredeyse standart olduğu günümüzde, ekran yenilemesi biraz rakiplerinin gerisinde gibi görünüyor. Ancak bu yenileme hızı sabit olarak kullanılırsa rakiplerinin 60-120Hz arası kullandığı ekran yenilemesinin yanında daha iyi sonuçlar verebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar