iPhone 12 Mini Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri

iPhone 12 Mini Tanıtımı Yapıldı. İşte Özellikleri

Apple bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak yeni iPhone modellerini Eylül ayı yerine Ekim ayında tanıttı. Bunun en önemli sebebi ise koronavirüs yüzünden üretimde yaşanan sıkıntılar. Geçtiğimiz günlerde 13 Ekim'de yapacağı etkinliği duyuran Apple, bu etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtacağını da açıklamıştı. Etkinlikte iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri tanıtıldı.

Ailenin en küçük üyesi olan iPhone 12 Mini adından da anlaşılacağı üzere mini bir model. Telefon, 5.4 inç büyüklüğünde bir ekranla geliyor. Super Retina XDR olan bu ekrana 4 GB RAM ve seçimli olarak 64/128/256 GB depolama alanı eşlik ediyor. Telefonda Apple tarafından geliştirilen A14 Bionic işlemcisi kullanılıyor. Alüminyum bir gövdeye sahip olan iPhone 12 Mini, 2.227 mAh pil ile geliyor.


Seramik Shield adı verilen yeni bir ekran koruması geliştirildi. Corning Glass ile işbirliği ile geliştirilen bu yeni ekran kaplaması iPhone 12 Mini'yi koruyor. Apple'ın iddiasına göre bu ekran koruması öncekilere göre 4 kat daha güçlü.

iPhone 12 Mini ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi 5G özelliğine sahip. Telefonda bulunan yeni bir özellik sayesinde hıza ihtiyaç duyulmadığı durumlarda pil ömrünü artırmak için LTE moduna otomatik olarak geçiliyor. iPhone 12 Mini dünyanın en küçük ve en hafif 5G destekli telefonu olma özelliğine sahip.

Apple, Mag Safe adını verdiği özel bir özellik sayesinde farklı aksesuar kullanımlarının kapısını açıyor. Kablosuz şarj için kullanılacak olan bu yeni özellik aynı zamanda yeni nesil kılıf ve benzeri cihazların da bağlanmasını sağlayacak. bu özellik tüm iPhone 12 modellerinde yer alıyor. 

Beklendiği gibi Apple, iPhone kutusundan şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayacağını duyurdu. Yani Apple iPhone modellerinin kutusunda şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayacak. Bu durum iPhone 12'nin tüm modelleri için geçerli bir durum. Yani 4 modelin de kutusundan adaptör ve kulaklık bulunmuyor. 


iPhone 12 Mini'de Dual arka kamera yer alıyor. 12 +12 MP olmak üzere ikili kamera yer alıyor. Bu kameralardan biri ana kamera iken diğeri ulta geniş açı özelliği sunuyor. Ayrıca kameraya Night Mode Time Lapse özelliği eklendi

ABD fiyatı sırasıyla 699, 749 ve 849 dolar olarak açıklanan iPhone 12 Mini modellerinin Türkiye fiyatı ise şimdilik net değil.

Yorum Gönder

0 Yorumlar