iPhone 12 Pro Ön Siparişlerinde Yoğunluk Yaşandı

iPhone 12 Pro Ön Siparişlerinde Yoğunluk Yaşandı

Teknoloji dünyasının en önemli temsilcilerinden birisi olan Apple, geçtiğimiz günlerde yeni nesil iPhone modelleri için bir tanıtım etkinliği düzenlemişti. Düzenlenen bu etkinlikte, iPhone 12 ailesinin beklenen bütün üyeleri görücüye çıktı. Koronavirüs pandemisi sebebi ile yaşanan tedarik sorunlarından dolayı telefonları Ekim ayında tanıtmak zorunda kalan Apple'ın şimdi de ön siparişlere yetişme anlamında problem yaşayabileceği ortaya çıktı.

Teknoloji dünyası içerisinde koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen akıllı telefon üreticilerinin başında Apple geliyor. Öyle ki ABD merkezli teknoloji devi, her zaman Eylül ayında tanıttığı iPhone modellerini bu sene Ekim ayına sarkıtmak durumunda kaldı.

Uzun zamandır tanıtılmasını dört gözle beklediğimiz iPhone 12 ailesi sonunda tanıtıldı ancak telefonlar bazı noktaları yüzünden eleştiri konusu olmaktan kaçamadı. Özellikle kutu içerisinde şarj adaptörü ve kulaklığın bulunmaması, belirli çevreler için büyük hayal kırıklığı yarattı. Ayrıca pandemi sebebi ile artan üretim maliyetleri de Apple tarafından fiyatlara yansıtıldı ve bu da tüketicileri bir hayli üzdü.

Ancak tüm bu gelişmelere rağmen ön siparişe çıkan iPhone 12 ailesine ilgi yoğun diyebiliriz. Hatta gelen haberlere göre Apple, yoğun ilgi sebebi ile iPhone 12 Pro teslimat tarihini ileri tarihe attı. Buna göre iPhone 12 teslimat tarihi 4 Kasım olarak belirlenirken, Pro model için bu 16 Kasım'a çekildi. Bu da ABD merkezli üretici için bu sefer de telefon teslimatında sorun yaşayacak yorumlarına sebep oldu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar