İddia! iPhone 13 Modellerinde Şarj Giriş Yeri Olmayabilir İddia! iPhone 13 Modellerinde Şarj Giriş Yeri Olmayabilir

İddia! iPhone 13 Modellerinde Şarj Giriş Yeri Olmayabilir

Merakla beklenen iPhone 12 ailesi geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtıldı ancak tartışmalar da ardından geldi. Özellikle de şirketin kutu içeriğinde şarj adaptörüne yer vermemiş olması, pek çok çevre tarafından eleştiri konusu oldu. Apple bu kararı çevreciliğe bağlarken, çoğu kişi bunu pek de samimi bulmadı diyebiliriz. Ancak ABD merkezli teknoloji devinin bu kararından seneye de geri adım atması beklenmiyor. Hatta gelen iddialar, iPhone 13 ailesinde şarj giriş yerinin tamamen ortadan kaldıracağını ifade ediyor.

Bilindiği üzere Apple geçtiğimiz yıllarda USB-C Lightning kablosunu kullanmaya başladı. Bu ilk başlarda biraz yadırgandı ancak daha sonrasında her şeye olduğu gibi buna da alıştık. Ancak şirketin son yapmış olduğu hamle ciddi manada tepki çekti. Kutu içeriğinde şarj adaptörüne yer verilmemesi, teknoloji tutkunları tarafından eleştiri konusu oldu.

Ancak Apple'ın durmaya niyeti yok. Kulislerde dönen iddialara göre ABD menşeli akıllı telefon üreticisi iPhone 13 ailesinde şarj giriş yerini komple kaldırmayı düşünüyor. Kablolardan tamamen arındırılmış bir telefon üretmeyi düşünen şirketin bu yolla beraber aksesuar satışlarını arttıracağı düşünülüyor.

Zira bu giriş yerleri yalnızca telefon şarj etmek için değil, kulaklığı kullanmak için de sıklıkla kullanılıyor. Dolayısıyla bu hamlenin kablosuz kulaklık satışlarını da etkileyeceği üzerinde duruluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar