iPhone 12 Pro Kamera Testinde Sınıfı Geçemedi iPhone 12 Pro Kamera Testinde Sınıfı Geçemedi

iPhone 12 Pro Kamera Testinde Sınıfı Geçemedi

Akıllı telefon dünyası uzun süre iPhone 12 ailesini merak içerisinde bekledi. Sonunda karşımıza çıkan modeller, donanımsal özelliklerinin yanında kutu içeriğinde yer almayan şarj adaptörü konusu ile gündem oldu. Pandemi sürecinden dolayı artan maliyetler, yen nesil iPhone'ları pek de ucuz olmayacağını bizlere söylüyor ve tabii ki bu da konuşulan bir başka detay. Ama tüm bunları geride bırakarak gelin iPhone 12 Pro kamerası nasıl bir performans sergilemiş ona bir bakalım.

Herkesin bildiği gibi DxOMark, akıllı telefonların kameralarını test ederek performans değerlendirmesi yapıyor. Söz konusu site bunu yaparken kameranın pek çok özelliğini tek tek değerlendiriyor ve bunların her birine puan veriyor. Sonuç olarak bu puanların ortalaması ise cihazın kamera puanını belirliyor.

DxOMark son olarak ise iPhone 12 Pro kamera performansını mercek altına aldı. Ancak çıkan sonuçlar, telefonun rakiplerinden geride kaldığını bizlere söylüyor. Açıklanan verilere göre iPhone 12 Pro kamera testinden ortalama olarak 128 puan elde ediyor ve listenin dördüncü sırasına yerleşiyor. Oysaki aynı testten Huawei P40 Pro 132, Xiaomi Mi 10 Ultra 133 ve Huawei Mate 40 Pro 136 puan almayı başarmıştı.

Video performansı anlamında bir hayli beğenilen iPhone 12 Pro, zoom konusunda ise sınıfta kalıyor. Telefonun genel puanını zoom performansının düşürdüğünü net bir şekilde söyleyebiliriz. Tabii ailenin en büyük üyesi olan Pro Max henüz test edilmedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar