Yok Artık Stoklar Tükendi! Türkiye’de iPhone 12 Kapış Kapış

Yok Artık Stoklar Tükendi! Türkiye’de iPhone 12 Kapış Kapış

Herkesin bildiği gibi iPhone 12 ailesi ülkemizde satışa sunuldu. Genel olarak pahalı bulunan yeni nesil iPhone modellerinin Türkiye'de nasıl bir satış performansı göstereceği ise fazlasıyla merak ediliyordu. Bunun cevabını vermek için henüz çok erken olduğunu biliyoruz ancak yine de ilk izlenim de oldukça önemli. Çünkü tüketicinin ilk zamanlarda gösterdiği ilgi, ürünün orta ve uzun vadedeki performansı için de bize ciddi ip uçları veriyor. iPhone 12 için ise bu ilginin oldukça iyi sinyaller verdiğini net bir şekilde ifade edebiliriz.

iPhone 12 serisi dün itibari ile teknoloji marketlerinde ve çeşitli operatör mağazalarında satışa sunuldu. En düşüğü 9.999 TL'den, en pahalısı ise 19.999 TL'den satılan iPhone 12'ler, deyim yerindeyse kapış kapış gitti.

Gösterilen ilgi ile beraber telefon stoklarının dakikalar içerisinde tükendiği bilgisi tüketicilere aktarıldı. Bu bilgiyi alan kimi insanlar ise mağaza görevlilerine yeni stokların ne zaman geleceğini sordu. Yetkililerin aktardığı bilgilere göre ikinci parti iPhone 12'ler, ancak bir ay sonrasında mağazalara gelecek.


Bilindiği gibi Apple yüksek fiyat politikasını yeni amiral gemi modelleri ile daha da genişletti. Üstüne üstlük kutu içeriği de daraltıldı ve artık kutudan ne kulaklık çıkıyor ne de şarj adaptörü.

Koronavirüs sonrası bozulan ekonomik dengeleri de hesaba katacak olursa iPhone 12 serisinin fazla ilgi görmeyeceği düşünülüyordu ancak görünüşe göre bu teori önemli ölçüde çöktü. Yine de telefonların gördüğü ilgiden emin olmak için gelecek günleri beklememiz gerekecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar