200 Megapiksellik Samsung Telefonları Geliyor 200 Megapiksellik Samsung Telefonları Geliyor

200 Megapiksellik Samsung Telefonları Geliyor

Bir süredir Samsung 200 Megapikselli akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor. Bunun üzerine ortaya atılan iddialar kesinleşmemişken, bazı yeni bilgiler ortaya çıktı. Samsung kamera sensörü geliştirme noktasında çalışmalarına devam ediyor. Ice Universe tarafından ortaya atılan bilgilere göre, çok yakında Samsung tarafından piyasa sürülecek 200 Megapiksellik telefonlar göreceğiz. Daha önce Xiaomi tarafının da böyle çalışmaları olduğunu sizlere aktarmıştık. Samsung’un da kamera sensörü geliştirme noktasında önemli çalışmaları bulunuyor. Şu anda en yüksek çözünürlük 108 Megapiksel oluyor. Bunun üzerine çıkacak ilk şirket ise görünen o ki Samsung olacak. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Samsung, ISOCELL sensörünü duyurmak için gün sayıyor.

Söz konusu sensör ise 200 Megapiksellik kameraların önünü açacak gibi görünüyor. Samsung’un yeni sensörünün asıl çözürlüğü ise 216 milyon olacak. Bu kapsamda Samsung’un akıllı telefonlarda göreceğimiz bu yüksek çözünürlük değeri hakkında heyecanlanmamak elde değil. Eğer Samsung elini çabuk tutarsa 200 Megapiksellik kamera sensörüne sahip ilk telefonlar şirkete ait olacak.

Güney Kore merkezli teknoloji devinin ise bu yalnızca ilk aşamadaki planı. Zira Samsung, ilerleyen yıllarda insan gözüne daha yakın görüntüler ortaya çıkartmak için 600 Megapiksel çözünürlüklü sensörleri piyasaya sürmeyi planlıyor

Yorum Gönder

0 Yorumlar