WhatsApp'ın Gizlilik Politikası Konusunda Geri Adım Attı mı? İşte Cevabı

WhatsApp'ın Gizlilik Politikası Konusunda Geri Adım Attı mı? İşte Cevabı

WhatsApp'ın kişisel verileri toplama ve işleme konusunda geri adım attığı söyleniyor. WhatsApp'ın gizlilik politikasını değiştirmesi ve kullanıcılarının verilerini hem toplayıp hem de işlemesi büyük tepki toplamıştı. Geçen bu süreçte dünya çapında kullanıcı kaybeden WhatsApp'ın yeni gizlilik politikasından vazgeçtiği söyleniyor. Peki, bu ne kadar doğru?

Twitter üzerinde bazı kaynaklar WhatsApp'ın geri adım attığını ve verileri işlemeyeceğini söylüyor. Ancak bu konu hakkında şimdilik resmi bir açıklama yapılmadı. Bu olay şimdilik bir söylentiden ibaret.

WhatsApp'ın böyle bir karar alması aslında kimseyi şaşırtmaz. Çünkü daha yürürlüğe girmeyen yeni gizlilik sözleşmesi büyük tepki topladı. Ayrıca WhatsApp'ın rakip platformları olan Telegram ve Signal kullanıcısına kullanıcı kattı. Rakiplerinin ekmeğine bal süren WhatsApp'ın geri adım atması çok mantıklı bir hamle olur.

Şimdilik WhatsApp'ın gizlilik politikasında değişiklik yapmadığını ve verileri toplamayıp işlemeye devam edeceğini belirtelim. Eğer resmi bir açıklama yapılırsa sizlere aktaracağız.

Umarız WhatsApp'a gelen bu tepkilerden sonra gizlilik politikasında bir iyileştirme yapılır ve veriler sade toplanmakla kalınır. Verilerin toplanıp, işlenip Facebook iştirakleri ile paylaşılacak olmasını kimse hoş karşılamayacak gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar