Xiaomi Mi 11 Lite Ortaya Çıktı Xiaomi Mi 11 Lite Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11 Lite Ortaya Çıktı

Aralık 2020'de karşımıza Mi 11 ile çıkan Xiaomi, bu modelini Çin'de satışa sunmuştu. Xiaomi daha sonra geçtiğimiz günlerde telefonun global lansmanını da gerçekleştirdi. Önümüzdeki günlerde Türkiye'de de satışa sunulacak olan Mi 11'e yeni bir üyeninin ekleneceği bugün ortaya çıktı. Xiaomi Mi 11 Lite adını taşıyacak olan bu telefon özellikleri ile dikkat çekecek. Xiaomi Mi 11 Lite modeli gücünü fiyatı uygun tutmak adına Qualcomm'un Snapdragon 732G yonga setinden alacak. 6 GB RAM ile telefonu besleyecek olan Xiaomi, 64 GB ve 128 GB dahili depolama birimi seçeneklerine yer verecek.

33W hızlı şarj destekli 4.150 mAh kapasiteli batarya ve Android 11 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan telefonda LCD ekran kullanılacak. 120 Hz tazeleme hızına sahip olacak olan bu ekran, AMOLED panele göre daha az performanslı olacak.


Gelelim kamera tarafına telefonun arkasında 64 Megapiksel ana + 8 Megapiksel geniş açılı lens + 5 Megapiksel makro/derinlik sensörü yer alacak. Fiyat konusunda ise Xiaomi'nin 300-350 dolar bandını tercih etmesi bekleniyor. Türkiye pazarına yine 5.000 TL bandından girecek olan bu model tasarımsal açıdan ana model ile neredeyse aynı olacak.

Uygun fiyatlı performans canavarı olarak isimlendirebileceğimiz bu model orta segmente yeni bir soluk kazandıracak gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar