Battlefield 6 Ücretsiz Oyun Modu İle Geliyor!

Battlefield 6 Ücretsiz Oyun Modu İle Geliyor!


Popüler FPS (birinci şahıs nişancı) oyunu Battlefield neredeyse her yıl yeni bir yapımla karşımıza çıkıyor. Ancak bu sene yapımın geliştiricisi DICE ve yayıncısı Electronic Arts‘dan, oyunculara bir sürpriz yapılması bekleniyor. İddialara göre popüler serinin sıradaki oyunu Battlefield 6 oynaması ücretsiz bir mod ile geliyor.

Bir YouTuber tarafından ortaya çıkarılan bilgiye göre, geliştirici şirket DICE, gelecek oyundaki yenilikler için bazı kapalı anketler düzenliyor. Bu sayede şirket, oyunda yapılması planlanan değişikliklere gelecek tepkileri ölçüyor. Ortaya çıkan anketteki bazı sorular, beklenen Battlefield 6 oyunu ile ilgili bazı bilgileri açığa çıkardı. Oyunculara sorulan sorular arasında harita güncellemeleri, ücretli içeriklere erişim sağlayan Battle Pass, yeni bir klan sistemi ve oynaması ücretsiz bir mod var.

Kuşkusuz en dikkat çeken anket sorusu oynaması ücretsiz olan yeni mod oldu. Aslında bu çok da şaşırtıcı bir karar değil. Zira serinin en büyük rakibi Call of Duty, geçtiğimiz yıl Warzone isimli bir yapımla karşımıza çıkmıştı. Neredeyse her yıl çıkan serinin aksine Warzone‘da ücretsiz bir Battle Royale deneyimi sunulmuştu. Bu nedenle DICE ve Electronic Arts‘ın, popüler oyuna rakip bir çözüm sunma ihtimali oldukça yüksek. Ancak şu an için ücretsiz versiyonun sadece bir iddia olduğunu hatırlatmakta yarar var. Henüz geliştirme aşamasında olan oyunun sahip olacağı detayların, önümüzdeki aylarda belli olması bekleniyor.
Battlefield 6 muhtemelen DICE LA tarafından geliştiriliyor. Stüdyonun en bilinen işi ise Ekim 2013’te piyasaya sürülen Battlefield 4 olmuştu. Bu stüdyo geçen yıl merkez stüdyosundan uzaklaşıp kendi oyunlarını yayınlamak amacıyla yeniden markalaşma sürecine girmişti. Bir süredir sessiz kalan Los Angeles ekibinin, seriye ait yeni bir yapım üzerinde çalıştığı bilinmekte.


Yorum Gönder

0 Yorumlar