Huawei’den Çılgın Hamle! Uzun Mesafeli Kablosuz Şarj

Huawei’den Çılgın Hamle! Uzun Mesafeli Kablosuz Şarj


Günümüzde birçok teknoloji şirketi, yeni patentler alarak ellerinde bulunan teknolojiyi bir üst seviyeye çıkarmak için yoğun mesai harcıyor. Bu şirketlerden biri olan Huawei, kablosuz şarj mesafelerini hat safaya çıkaran yeni bir patent aldı.

Bilindiği üzere günümüzde kullanılan kablosuz şarj teknolojileri, iki bobinin birbirinin tam karşısına yerleştirme mantığı ile çalışıyor. Bu nedenle arada bulunan mesafe yok denecek kadar az oluyor.

CN112564295A yayın numaralı patent, günümüzde kullanılan kablosuz şarj teknolojilerinin aksine oldukça uzun menzillerde çalışma imkanı sağlayacak.


Huawei şirketinin almış olduğu yeni patenti eğer hayata geçerse demir, alüminyum, bakır, diğer alaşımlar ve metal borular gibi iletkenliği havadan yüksek olan maddeler ile çalışabilecek. Bu da yeni teknolojinin iletkenliği havadan yüksek olan insanlar, hayvanlar, toprak ve deniz suyu gibi obje ve maddeleri, kablosuz şarj menzilini arttırmak için kullanacağı anlamına geliyor.

Elinizde bir telefon tuttuğunuzu düşünün. Telefonu hiçbir yere koymadan elinizde tutarken şarj etme imkanınız olacak. Bu patent sayesinde çevrenizde bulunan objeler, telefonun şarj olması için iletken madde görevi üstlenecek.


Şu an için bu teknojinin hayata geçip geçmeyeceği hakkında net bir bilgi yok. Ancak gelen bilgilere göre Huawei, bu teknolojiyi ilk olarak akıllı bileklik ve akıllı saatler gibi giyilebilir teknolojiler üzerinde kullanacak. Bu sayede akıllı bileklik veya saat, kolumuzda takılıyken bile birkaç metre mesafeden kolayca şarj olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar