iPhone 13 Pro Görseli Ortaya Çıktı!

iPhone 13 Pro Görseli Ortaya Çıktı!

Apple'ın bir aksilik olmaz ise Eylül ayında iPhone 13 ailesini tanıtması bekleniyor. Bu ailenin en gelişmiş sürümü olacak olan iPhone 13 Pro için bugün ilginç bir sızıntı ortaya çıktı. XDA-Developers Max Weinbach'ın editörü, Twitter hesabında iPhone 13 Pro akıllı telefonun çok yüksek kaliteli bir görüntüsünü paylaştı.

İlk sızıntıya göre; iPhone 13 Pro'nun yeni bir mat siyah renk alacak. Bu renk iPhone 12 Pro'nun grafit renginden farklı olacak. İkinci olarak, Apple'ın telefonun çevresindeki metal çerçeve için parmak izlerini, yağ lekelerini önleyen yeni bir kaplama kullacağı söyleniyor.

Üçüncüsü ise; iPhone 13 Pro'nun tüm kameralarının arka panel yüzeyinin üzerinde çıkıntılı olacak. Ancak, ortak bir koruyucu camla kaplanacak. Yani, kamerayı tam anlamıyla tek bir hareketle silebileceksiniz. Bu da Apple'ın lens konusunda büyük değişikliklere gideceğini gösteriyor.

Ekran tarafında ise nihayet 120 Hz tazelemeli LTPO OLED panele geçiş yapılacak. Ekranda bahsetmişken çentik bölümü de gözle görünür bir şekilde küçülecek.


Fiyat konusunda Apple'ın yine 999 dolar fiyat bandını aşması bekleniyor. Pro Max modeli ise yine 1.099 dolardan satışa sunulabilir.

Türkiye pazarında izlemiş olduğu fiyat politikası ile çok eleştiri alan Apple, bu yıl Çinli üreticilerin Türkiye'de üretim yapıp fiyatları düşürmesinden de etkilenecek. Muhtemelen Cupertinolu firma fiyat konusunda Türkiye'ye özel bir iyileştirme yapacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar