realme'de Android 11 Güncellemesi Alacak Modeller Açıklandı

realme'de Android 11 Güncellemesi Alacak Modeller Açıklandı

Çin'in yükselen yıldızı realme, geçtiğimiz yıl realme UI 2.0 arayüzünü duyurmuş ve realme X50 Pro amiral gemisinde bu arayüze yer vermişti. Bugün ise şirket, 2021'nin ikinci çeyreği için erken erişim yol haritasını açıkladı.

Erken erişim yol haritasının duyurulduğu Eylül ayında realme, cihazların bütünsel bir listesini ve güncellemelerin zaman çizelgesini açıklamıştı. Şimdi ise bu çizelge daha detaylı bir şekilde paylaşıldı. Çok yakında birçok model Android 11 tabanlı realme UI 2.0 ile kavuşacak.

Nisan 2021
realme X7 Pro
Mayıs 2021
realme X7
realme C15 (Qualcomm sürümü)
Haziran 2021
realme X
realme XT
realme 3 Pro
realme 5 Pro
realme Narzo 20A

Açıklanan bu yol haritasının Hindistan için geçerli olduğu söyleniyor. Ancak muhtemelen güncellemenin Avrupa pazarına gelmesi de hemen hemen aynı tarihlerde olacak.

realme ayrıca 2021'in üçüncü çeyreğinde Narzo 30 Pro 5G ve Narzo 30A'nın realme UI 2.0 Beta sürümlerini almaya başlayacağını açıkladı.

Bu sürümlerin erken erişim olacağını belirtelim. Yani kararlı sürüm için 2021'in sonunu beklemeniz gerekebilir. Güncelleme konusunda rakipleri ile rekabet içerisine girmek isteyen realme'nin bu konuda biraz yavaş davrandığı ortada.

Umarız Türkiye pazarında da beğeni toplayan firma, güncelleme konusunda elini biraz daha sıkı tutar ve nihai sürümü beklenenden de erken yayınlar.

Yorum Gönder

0 Yorumlar