Samsung Galaxy A52 Türkiye Fiyatı Açıklandı

Samsung Galaxy A52 Türkiye Fiyatı Açıklandı

Akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden birisi olan Samsung bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde A serisine üç yeni üye daha eklemişti. Galaxy A32, A52 ve A72 isimleri ile karşımıza çıkan modeller, beğeni kazandı. Aslında telefonların en merak edilen yönü fiyatları idi ve bu da açıklığa kavuştu. Orta segmente hitap eden kardeşlerden Galaxy A52 fiyatı, Güney Kore merkezli teknoloji devinin resmi internet sitesinde karşımıza çıktı. Fiyatın oldukça memnuniyet verici olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz.
Aslına bakarsanız Samsung'un Galaxy A52 için biraz daha yüksek bir fiyat politikası gütmesi bekleniyordu. Ancak şirket beklentilerin aksine çok daha uygun bir bedelden telefonu satışa sundu. Buna göre model, 128 GB dahili depolama seçeneği ile 3.999 TL'den satışa çıktı. Bu durumun pek çok tüketiciyi memnun edeceğini söyleyebiliriz. A52'nin küçük kardeşi olarak nitelendirebileceğimiz Galaxy A32 hakkında ise henüz herhangi bir fiyat bilgisi paylaşılmadı. Ancak modelin 2.999 TL'lik bir fiyat etiketi ile raflardaki yerini alması bekleniyor.

Telefon gücünü Qualcomm üretimi Snapdragon 720G yonga setinden alıyor. Bu işlemciye ise 128 GB dahili depolama alanı ve 6/8 GB RAM eşlik ediyor. Ülkemizde satılan modelin 8 GB RAM kapasitesine sahip olduğunun da altını çizmiş olalım.


Galaxy A52 kamera anlamında da oldukça yeterli. Bu bölümde 64MP ana kameraya 12MP ultra geniş açılı lens, 5MP makro kamera ve 5MP derinlik sensörü eşlik ediyor. Buna ek olarak telefonda 32MP'lik bir de selfie kamerası bulunuyor.

25W hızlı şarj desteği bulunan cihaz, bünyesinde 4.500 mAh.'lik bir batarya barındırıyor. 1 TB'a kadar genişletilebilir microSD kart desteğinin de sunulduğu modelin ülkemizde ilgi görmesi bekleniyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar