Samsung Galaxy A52 ve Galaxy A72 Tanıtımı Yapıldı

Samsung Galaxy A52 ve Galaxy A72 Tanıtımı Yapıldı

Samsung, inovatif özellikleri ile dikkat çeken Galaxy A52 ve Galaxy A72 modellerini tanıttı. Her iki modelde de yeni kamera özellikleri öne çıkıyor. 64MP yüksek çözünürlüğe sahip ana kamera ve çok yönlü dörtlü arka kamera, keskin fotoğraf ve videolar çekilmesini sağlıyor. Kullanıcılar en güzel anları 4K video kalitesiyle çektikten sonra, 4K Videodan Fotoğraf özelliğini kullanarak 8MP’ye varan yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebiliyor. Sahne Optimizasyonu özelliği de yapay zekâ desteğiyle yemek, manzara ve evcil hayvan gibi 30’un üzerinde görsel ve arka plan seçeneğiyle en iyi ayarda çekim yapılmasını sağlıyor.

Daha parlak, daha kusursuz: Samsung’un Super AMOLED ekranıyla kullanıcılar en sevdikleri içeriklerin keyfini çıkarıyor. Galaxy A52 ve Galaxy A72 cihazlarda 90Hz ekran yenileme hızıyla, kaydırma deneyimi artık çok daha kusursuz. 800nit parlaklık değeriyle sosyal medyada video ya da görüntü izlerken ya da ekranı kaydırırken açık havada dahi net bir görüntüleme sağlıyor.

Samsung A Serisi telefonlar, sahip oldukları “Göz Sağlığı” sertifikasıyla kullanıcılarının göz sağlığına dikkat ettiğini gösteriyor. Ayrıca göz yorgunluğunu azaltmak için geliştirilen “Göz Koruma Kalkanı” sayesinde, ekranın renk sıcaklığı kullanım alışkanlıklarına göre otomatik olarak ayarlanıyor. Yeni Galaxy A Serisi’nin sade ancak işlevsel yeni tasarımında kamera yuvası daha az yer kaplarken, kenar bölümlerinde yumuşak çizgiler kullanılıyor.

Son olarak Galaxy A52; siyah, beyaz, mavi ve menekşe; Galaxy A72 ise siyah, beyaz, mavi ve lavanta renk seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar