Samsung Galaxy Tab A7 Lite Özellikleri Ortaya Çıktı Samsung Galaxy Tab A7 Lite Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Tab A7 Lite Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung’un sevilen ürünleri arasında yer alan Tab serisine; daha uygun fiyatla satışa çıkması beklenen yeni bir üye katılıyor. Bluetooth SIG sertifikalandırmasını tamamlayan Galaxy Tab A7 Lite, SM-T225 model numarasıyla piyasaya çıkacak. Paylaşılan ilk bilgilere göre Samsung, modeli Haziran ayında resmi olarak tanıtacak.

Evan Blass tarafında sızdırılan bilgilere göre; Galaxy Tab A7 Lite, 8,4 inç boyuta sahip bir ekran ile bizi karşılayacak. Sızıntıda, ekran tipinden bahsedilmese de düşük bütçeli bir cihaz olduğu; düşünüldüğünde, Galaxy A7 Lite LCD panele sahip olabilir.

Cihazın iç donanımlarına geçtiğimizde ise Galaxy Tab A7 Lite’ın Helio P22T mobil işlemci ve 3 GB RAM ile geleceği belirtiliyor. 15W hızlı şarj desteği bulunan 5.100mAh kapasiteli büyük bir batarya sahip olan, cihazın görselinde de görülebileceği gibi; arka tarafında flaşsız bir kamera yer alıyor. Ancak, cihazın ön ve arka kameralarının özellikleri paylaşılmadı. Ayrıca cihazın Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan Samsung Unpacked takviminde yeni A serisinin lansman tarihi doğru tahmin edilmişti. Bu cihazın da takvime göre Haziran ayında tanıtılması beklenen Galaxy Tab S7 Lite ile birlikte görücüye çıkması bekleniyor. Tab S7 Lite’ın şimdiye kadar sızdırılan bilgileri arasında 5G, 4G LTE ve Wi-Fi gibi üç seçeneğin yer alacağı açıklandı. Ayrıca cihazın, siyah, gümüş, pembe ve yeşil gibi çok sayıda renkte cihazla karşımıza çıkabilir.

Galaxy Tab S7 Lite‘ın, 12.4 inç LCD TFT ekrana sahip olması ve Snapdragon 750G mobil işlemciden güç alması bekleniyor. Ayrıca tabletin 4 GB RAM ile gelmesi ve Android 11 OS‘u destekleyeceği sızdırıldı. Tab A7 Lite ve Tab S7 Lite tabletlerin fiyatlandırması hakkında henüz bir bilgi yer almıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar