Toyota Proace City Türkiye'de Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı Toyota Proace City Türkiye'de Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı

Toyota Proace City Türkiye'de Satışa Sunuldu! İşte Fiyatı

Türkiye'de fabrikası bulunan otomobil markalarından biri olan Toyota, yeni ticari aracının duyurusunu yaptı. Sektörde Renault Kango, Volkswagen Cady, Peugeot Partner ve Ford Courier gibi rakiplerin bulunduğu bir kategoriye giriş yapan Toyota Proace City, tüm bu araçlara benzeyen bir tasarıma sahip.'Bu ismi nereden buldunuz' dedirten bir isme sahip olan araç 199.500 TL'den başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa sunuldu.

Aracın Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi bulunuyor. Sınıfında yalnızca Proace City'de bulunan yansıtmalı renkli gösterge ekranı, bütün versiyonlarda standart olarak sunulan akıllı telefon entegrasyonu, Flame X-Pack ve Passion X-Pack’te yine standart olarak bulunan panoramik cam tavan gibi özellikleri bulunan araç, 5 yıl 150 bin kilometre garanti verecek. Ki bu sınıfında verilmeyen bir garanti süresi olarak karşımıza çıkıyor.
İki farklı motor ve şanzıman seçeneği Proace City, iki farklı dizel motor seçeneğiyle tercih edilebilecek. 100 HP ve 130 HP’lik 1.5 litre dizel motor. 100 HP güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 litrelik giriş seviyesi dizel motor, 5 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor. 110 g/km CO2 değerine sahip motorun karma tüketimi 4.2 litre/100 km. Bu güç ünitesi, PROACE CITY’nin 0-100 km/s hızlanması 12.9 saniye tamamlamasını ve 172 km/ maksimum hıza ulaşmasını sağlıyor.

Aracın daha yüksek performans sunan 130 HP ve 300 Nm’lik 1.5 litre dizel motoru ise, 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleştiriliyor. 114 g/km CO2 emisyon salımı olan aracın, 100 km’de tüketimi ise 4.4 litre. 0-100 km/s hızlanmasını 11.1 saniyede tamamlayan 130 HP’lik Proace City, 183 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

Proace City'de otomatik frenleme yapan yaya algılama özellikli ön çarpışma önleyici, trafik işareti algılama sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi, otomatik yanan uzun farlar, römork savrulma kontrol sistemi, kör nokta uyarı sistemive akıllı park destek sistemi gibi özellikler yer alıyor.

Türkiye’de Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satışa sunulan araç, tüm versiyonlarda zengin donanımlarla öne çıkıyor.

8 inç dokunmatik multimedya ekranı, yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici gibi özellikleri standart olarak sunulan araçta tercih edilen versiyona göre bagaj kapısında yukarıya açılan cam kapak, elektronik park freni, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi, 180 derece geri görüş kamerası gibi özellikler de bulunuyor.

Segmentinde tek kez Yansıtmalı Renkli Gösterge Ekranına (head-up display) da sahip olan araç, önemli verileri ekrana aracın camına yansıtarak sürüş konforunu ve güvenliğini artırıyor.

Yansıtmalı renkli gösterge ekranına hız limitleri, mevcut hız ve güvenlik uyarıları renkli ve okunaklı bir biçimde sürücüye aktarılıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar