Türkiye'de Döviz Kuru Uçtu! Peki Akıllı Telefon ve Bilgisayar Fiyatlarına Yansıyacak mı? Türkiye'de Döviz Kuru Uçtu! Peki Akıllı Telefon ve Bilgisayar Fiyatlarına Yansıyacak mı?

Türkiye'de Döviz Kuru Uçtu! Peki Akıllı Telefon ve Bilgisayar Fiyatlarına Yansıyacak mı?

Türkiye'de yaşanan gelişmeler borsaları ve kurları etkilemeye başladı. İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması ve Merkez Bankası başkanının görevden alınmasının kurları nasıl etkileyeceği merak ediliyordu. Bugün Asya borsasının açılması ile korkulan oldu ve dolar kurunda yüzde 15'e yakın artış yaşandı.

Cuma günü 7.25 seviyelerine kadar gerileyen dolar, an itibariyle 8.39 seviyesinden işlem görüyor. Asya borsası bildiğiniz gibi bu tip olaylara ani tepki veriyor. Şimdilik kurların gidişatı hakkında konuşmak için erken görünüyor. Pazartesi sabah borsa açıldığında kurlardaki dalgalanma netleşecektir.

Ancak şu an Türkiye'deki bankalar da pozisyon almış durumda. Bankalar kur işlemlerini Asya borsasına göre düzenlemeye başladı. Eğer kurlardaki dalgalanma hafta sonuna kadar durulmazsa telefon ve bilgisayar gibi ithal olarak ülkemize giren teknolojik ürünlerde büyük bir artış görebiliriz.

Euro da ise şimdilik bir dalgalanma görünmüyor. Ancak bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre euro da 9.5 bandına yaklaşmış durumda. Eğer bir aksiyon alınmazsa euro'daki bu yükseliş sürecek gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar