Xiaomi Mi 11 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 11 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

2020 yılının bitmesine sayılı günler kala Xiaomi, yeni amiral gemisi modeli Mi 11’i piyasaya sürmüş ve adından çok söz ettirmişti. Şimdi de Mi 11 ailesine yeni bir üye katılmaya hazırlanıyor.

Aslında uzunca bir zamandır Xiaomi’nin Mi 11 Pro modeli üstünde çalıştığı biliniyordu ve piyasadaki pek çok dedikodu, telefonun özelliklerine dair çeşitli ipuçları sunuyordu. Bugün, telefonun teknik özellikleri ve tanıtım tarihine ilişkin en son gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

Çin’deki sosyal medya ağı Weibo’da paylaşılan bilgilere göre Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Mi 11 Pro, 30 Mart 2021 tarihinde tanıtılacak. Bugüne kadar gerçekleşen pek çok dedikoduyu, paylaşılan görselleri ve sızıntı bilgilerin ardından eldeki verileri bir araya getirecek olursak, Xiaomi Mi 11 Pro modeli adından da anlaşılacağı üzere mevcut Mi 11’e kıyasla daha gelişmiş özelliklerle donatılacak. Burada en önemli farkın kamera tarafında olması bekleniyor. İkili kamera dizilimine sahip olması beklenen bu model, 120X zoom desteği sunabilen periskop lens ile destelenecek.

Telefon, gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. LPDDR5 bellek teknolojisi ve yukarı bahsettiğimiz kamera bilgilerine ilâveten, 67W hızlı şarj desteği sunması da bekleniyor. Bu iyileştirme, şarj süresini ciddi anlamda kısaltacak. Ön yüzeyde ciddi bir kozmetik değişikliğin beklenmediği bu modele ilişkin son dedikodu yine kamerayla alâkalı… İddialara göre Samsung’un ISOCELL GN2 sensörleri, Xiaomi Mi 11 Pro modelinde de kendisine yer bulacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar