Xiaomi Mi Band 6 Tanıtımı Yapıldı! İşte Özellikleri

Xiaomi Mi Band 6 Tanıtımı Yapıldı! İşte Özellikleri

Xiaomi hayranlarının merakla beklediği ürünlerden biri olan Mi Band 6, bugün Çin'de düzenlenen bir etkinlikle birçok ürünle beraber tanıtıldı. Mi Band 5'e göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan yeni bileklik 1.56 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekranın piksel yoğunluğu ise 326 PPI.

Kadran seçenekleri ile donatılan Mi Band 6, kendi fotoğraflarınızdan da kadran yapabilme imkanı sunuyor. 30 farklı egzersizi takip edebilen yeni bileklik bunlar içined 6 tanesini ise otomatik olarak algılayabiliyor.

Kalp ritmi takibi, SPO2 ölçümü gibi özellikleri bulunan saat aynı zamanda uyku takibi de yapıyor. Ek olarak nefes kalitesi ölçümü de yapan bilekliğin özellikle uyku apnesi olanlara yardımcı olacağı düşünülüyor.

Manyetik bir şarj sistemi bulunan akıllı bilekliğin pil ömrü ise normal şartlarda 14 gün. Düşük enerji modunda bu değeri 19 güne kadar çıkarmak da mümkün oluyor. 50 metre su altında kullanılabilen akıllı bilekliğin Çin fiyatı ise 229 Yuan olarak açıklandı.

İlk olarak Çin'de satışa sunulacak bilekliğin ülkemizde ve dünyanın diğer ülkelerinde ne zaman satışa sunulacağı henüz netlik kazanmadı.

Mi Band 6'nın bir de NFC Edition isimli bir sürümü olacak. Bu sürüm özellikle ödeme ve otomasyon sistemlerinin entegrasyonu için kullanılabilecek. NFC sürümlü Mi Band 6 toplu ulaşımda, kapı açmada ve ödemelerde kullanılacak. Bu sürümün fiyatı ise 279 Yuan olarak belirlendi.
Mi Band 6 teknik özellikleri
1.56 inç büyüklüğünde AMOLED ekran
326 PPI piksel yoğunluğu
130'dan fazla kadran seçeneği
Kadranları kendi fotoğraflarınızdan da oluşturabilme özelliği
30 farklı egzersizi takip edebilme
6 farklı egzersizi otomatik olarak algılayabilme
Kalp ritmi takibi
Kandaki SPO2 miktarını ölçebilme
Uyku ve Nefes alma kalitesini ölçme
14 gün pil ömrü
Manyetik şarj
50 metre suya dayanıklılık
229 Yuan

Yorum Gönder

0 Yorumlar