Xiaomi Modellerinde Yeni İndirimler Yolda! Xiaomi Modellerinde Yeni İndirimler Yolda!

Xiaomi Modellerinde Yeni İndirimler Yolda!

Fiyat performans ürünleriyle ön plana çıkan Xiaomi, sıfır reklam politikasına rağmen kısa sürede hayli bilinen bir firma oldu. Sektördeki pek çok isim devasa reklam bütçeleri ayırırken, Xiaomi bu bütçeyi satıştaki modellerinin fiyatını daha da aşağı çekmek için kullandı.

Sonuç olarak bu strateji başarılı oldu ve Xiaomi'nin ismi hem Asya, hem Avrupa, hem de Amerika'da bilinir bir hal aldı.

Hali hazırda piyasa geneline baktığımızda en uygun fiyatlı modellerin Xiaomi logosu taşıdığını görebiliriz. Elbette Xiaomi'nin ara yüzü MIUI'ın sorunlarını da görmezden gelmek olmaz. Çinli üretici bu arayüz nezlindeki sorunları hala çözebilmiş değil.
Xiaomi zaten telefonlarını piyasa ortalamasının altındaki fiyatlardan satıyordu. Görünen o ki bu durum önümüzdeki dönemde daha da etken bir hal alacak.

Çin kaynaklı bazı haberlere göre, Xiaomi'nin asıl amacı maliyetleri ve dolayısıyla da satış fiyatını daha aşağı çekmekmiş. Bunun için ilk hamle ise 5G tarafında gelmiş.

Çinli üretici, 5G'nin aktif olarak kullanılmadığı ülkelerde LTE destekli cihazlar üreterek satış fiyatını bir tık daha aşağı çekmeyi planlıyormuş.

Nitekim bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Hali hazırda Türkiye 5G'ye geçebilmiş değil. Orta segmentteki 5G destekli modellerin maliyet yüzünden daha pahalı olduğunu hesaba katarsak, Xiaomi'nin bu hamlesi sonrasında önemli bir avantaj yakalayacağını söyleyebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar