Xiaomi Redmi Note 9 Pro İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı Xiaomi Redmi Note 9 Pro İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

Xiaomi Redmi Note 9 Pro İçin Android 11 Güncellemesi Yayınlandı

Xiaomi, 2020'nin ilk yarısında Redmi Note 9 ailesini küresel pazarlarda piyasaya sürmüştü. O sırada pandeminin yükselmesi telefonun Çin'e gelmesini geciktirmişti. Redmi, Kasım ayında Redmi Note 9 serisini Çin'e getirme kararı aldı ancak cihazlar yurtdışına ulaşan cihazlardan tamamen farklıydı. Redmi, şimdi de tüm dünyada satılan Redmi Note 9 Pro için Android 11 güncellemesini geç de olsa yayınladı.

Redmi Note 9 Pro 5G Kasım 2020'de gelmesine rağmen Xiaomi, Android 11'i sunamamıştı. Bunun yerine, cihaz MIUI 12'nin Android 10 tabanlı sürümü ile gelmişti. Şimdi, piyasaya sürülmesinden dört ay sonra, bu telefon uzun zamandır beklenen Android 11 güncellemesini almaya başladı.

Yeni Android 11 tabanlı güncelleme, V12.0.2.0.RJSCNXM yapı numarasıyla birlikte geliyor. Bu güncelleme ile Android sürümünün yükseltilmesinin yanı sıra sistemde yaşanan sorunlar da çözülüyor ve performansta gözle görünür artışlar sunuluyor.

Türkiye'de 3.500 TL bandında satılan Note 9 Pro modeline henüz güncelleme gelmediğini belirtelim. Her Android güncellemesinde olduğu gibi bu güncelleme de kademe kademe gelecek. Güncelleme geldiğinde OTA üzerinden yükleyerek siz de Android 11 güncellemesinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Şu sıralar MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışmalarına başlayan Xiaomi, yıl sonuna doğru ise ibresini MIUI 13'e çevirecek. Güncelleme konusunda bir kaç aksaklık dışında başarılı bir performans sergileyen Çinli teknoloji devinin Türkiye'ye olan yatırımlarına da devam ettiğini belirtelim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar