Android Uygulamaları İçin Yeni Dönem Başlıyor!

Android Uygulamaları İçin Yeni Dönem Başlıyor!

Google, güvenliği daha da iyileştirmek amacıyla, uygulamalarında bazı önemli değişiklikler yapacak. Raporlara göre, kullanıcı gizlilik bilgilerini korumak için Google, geliştiricilere bazı kısıtlamalar getirecek. Google, tüm uygulama bilgilerini "kullanıcı gizliliği" olarak listeleyecek.

Bu yıldan itibaren, Query_All_Packages'a erişim Google'dan özel izin gerektirecek. Google kontrol ettikten sonra, işleme duyulan ihtiyaç geçerliyse devam edilebilecek. Bununla birlikte, Google yalnızca izin uygulamanın temel işleviyle ilgili olduğunda erişim sağlayacak.

İzin verilen kullanım, tüm yüklü uygulamalar için cihazda bulunması gereken uygulamaları içerecek. Çünkü farkındalık veya birlikte çalışabilirlik amaçları izinler için uygun olabilir. Buna ek olarak, izin verilen kullanıma cihaz araması, antivirüs uygulaması, dosya yöneticisi ve tarayıcı da dahil olacak.

Raporlara göre, Google yeni yasayı bu yıl içinde tam olarak uygulayacak. Ayrıca yasa dışı Android uygulamaları veya beyanı olmayanlar Google Play'den kaldırılacak.

Google, Android geliştiricilerine en geniş uygulama ve oyun pazarını da sağlayacağını söylüyor. Ayrıca şirket, ilk hedefinin 20 pazar olduğunu iddia ediyor. Bu pazarlarda, geliştiricilerin ürünleri için belirleyebilecekleri asgari fiyatları da düşürmeyi umuyor.

Ancak, asgari emtia fiyatının düşürülmesi şu anda bu 20 pazarda etkin. Bu yeni düzenleme, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'nın yanı sıra Asya-Pasifik bölgesini kapsayacak. Bu ülkeler arasında Türkiye'nin de yer alacağını belirtelim.

Son olarak yeni minimum fiyat tam olarak çalışmaya başladıktan sonra, geliştiriciler bir emtianın fiyatını 10-30 sent kadar düşük bir değere ayarlayabilecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar