Asus Zenfone 8 Geliyor! İşte Detaylar Asus Zenfone 8 Geliyor! İşte Detaylar

Asus Zenfone 8 Geliyor! İşte Detaylar

Telefon sektöründe uzun bir süredir sessiz olan Asus, bu sessizliğini bomba gibi bir geri dönüş ile bozacak gibi görünüyor. Tayvanlı teknoloji devi, Asus Zenfone 8 serisi telefonlarını 12 Mayıs'ta düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağını resmi olarak açıkladı. Zenfone 8, 8 Pro ve 8 mini olmak üzere üç farklı model tanıtacak olan Asus, performans konusunda da rakiplerine göz dağı verecek.

Gelen raporlar, kompakt yapıdaki ZenFone 8 mini modelini ortaya çıkarmıştı. Bu telefonun 5.92 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli AMOLED ekran ile geleceği söyleniyordu. Ayrıca telefonda 64 MP Sony IMX686 sensörlü ana lens yer alacak.

Snapdragon 888 yonga seti ve 16 GB RAM ile gelecek olan Zenfone 8 mini, iPhone 12 mini'ye soğuk terler döktürecek. Ekran avantajı ile performans rekoru kıracak olan mini modeli bu yılın gizli silahı olabilir

Ana modelde ise yine aynı özelliklere ek olarak 6.67 inç büyüklüğünde ekran kullanılacak. Ana modelde dörtlü kamera kurulumunun olacağı söyleniyor. Pro modelde ise muhtemelen beşli kamera kurulumuna yer verilecek.

Fiyat konusunda Asus'un nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Ancak çip krizinden dolayı ana model muhtemelen 800 dolar bandında olur. mini model ise iPhone 12 mini'yi rakip alacağı için 700 dolar seviyesinde olabilir. Pro modelin ise 999 doları aşması bekleniyor.

Türkiye pazarında uzun zamandır telefonları ile boy göstermeyen Asus, bu yılda da ülkemizi pas geçebilir. Eğer Zenfone 8 Türkiye'de satışa sunulursa inceleme için gönderildiği takdirde Teknolojioku.com olarak incelemeyip iyi ve kötü yönlerini sizlere aktaracağımızı belirtelim

Yorum Gönder

0 Yorumlar