Google Pixel Watch Ortaya Çıktı

Google Pixel Watch Ortaya Çıktı

Google, Pixel serisi adı altında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarıyla büyük ses getiriyor. Son birkaç yıldır eskisi kadar telefonlarına yüklenmeyen Google, özellikle kulaklık tarafına önem veriyor. Bir süredir konuşulan ancak resmi olarak pik bir detay ile karşımıza çıkmayan Google Pixel Watch hakkında yeni bazı bilgiler ortaya çıktı.

Yuvarlak bir tasarımla gelmesi beklenen akıllı saatin, Jon Prosser tarafından sızdırıldığını aktaralım. Fiziksel saatlerde bulunan bazı tasarımsal özelliklerin yer alacağı söyleniyor. Buna ek olarak akıllı saat hakkında çok bir detay elimizde bulunmuyor

Akıllı saatte aynı zamanda çerçevenin olmayacağı ekstra belirtiliyor. Düğmesinin de olmayacağı ve dokunmatik kontroller ile saatin kullanılabileceği aktarılıyor. Şaşırtmayacağı üzere WearOs işletim sistemi üzerine kurulu olacak olan akıllı saatin, Snapdragon Wear ile donatılacağı da vurgulanıyor.

Google’ın en son Pixel serisi telefonu ile karşımıza çıkacağı öğrenildi. Google Pixel 5A geçen yıl Android Açık Kaynak Projesi’nde ilk kez ortaya çıkmıştı. Telefonda 6,2 inç Full HD Plus çözünürlüklü ve HDR destekli OLED panel bulunacak. 90Hz yenileme yenileme hızı sunması beklenen cihaz söylenene göre çift kamera desteği ile çıkacak. Görsel açıdan ise tahminlere göre Pixel 4A 5G’nin biraz daha iyileştirilmiş bir versiyonu olarak duyurulacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar