Huawei P Smart 2021 Performansı ve Fiyatı ile Göz Dolduruyor

Huawei P Smart 2021 Performansı ve Fiyatı ile Göz Dolduruyor

Tam bir fiyat/performans canavarı olan P Smart ailesi yeni bir üyesine kavuştu. P Smart 2021 , 5000 mAh pil ve zengin donanım özellikleri ile kendisinden söz ettiriyor.

P Smart 2021’in üç farklı renk seçeneği ile piyasada satılıyor. Bunlar: Gece yarısı siyahı, tutku yeşili ve pembe altın. 206 gram ağırlıktaki bu telefon, 9.26mm kalınlıkta ve güzel bir tasarımı ile hemen göze batıyor.

Yanlardan yumuşatılmış hatların olması kesinlikle avuçta rahatsızlık hissi uyandırmaması önemli bir özellik. Bununla birlikte arka tarafta dörtlü kamera sistemi dikkat çekerken, parmak izi okuyucu sensörün de sağ yan taraftaki güç tuşuna entegre edilmesi iyi düşünülmüş bir özellik. Bu arada sensörün gayet hızlı çalıştığını belirtelim.

Huawei P Smart 2021, 6.67 inç değerde, büyük bir ekrana sahip. IPS teknolojisi üzerine inşa edilen ekran, FHD+ çözünürlük sunuyor ve gerek iç mekân, gerekse de dış mekân kullanımlarında iyi bir görüntüleme performansı sunuyor.

Ekranın dokunuşlara verdiği cevaplar hızlı ve pek çok farklı görüntüleme modunu aktifleştirerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda rahatlıkla kullanımlar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Orta seviyede konumlandırabileceğimiz bu işlemciye 4GB RAM ve 128GB depolama faktörleri eşlik ediyor. Özellikle dahili depolama değeri hoşumuza gitti, ki ürünün microSD kart desteği de bulunması ekstra bir artı.

Android 10 işletim sistemiyle gelen cihaz, akıcı ve kullanışlı bir arayüze sahip. Pek çok oyun ve uygulamayı rahatlıkla çalıştırabiliyor ve uzun süreli deneyimlerde de ciddi ısınma düzeyleriyle karşılaşılmıyor. P Smart 2021 günlük kullanım için performansı fazlasıyla yeterli.

Petal Search sayesinde favori uygulamalarınız ve internet linklerinize kısa sürede erişebiliyorsunuz. Bu özellik işinizi inanılmaz kolaylaştırıyor. Bu yüzden bu arama çubuğunu telefon ana ekranınıza eklemeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

Bildiğiniz gibi yeni nesil Huawei cihazlar Google servislerinden yoksun. Ama bu kesinlikle önemli bir dezavantaj değil. Çünkü Huawei çok büyük bir uygulama mağazasına sahip ve bu mağaza gün geçtikçe daha da büyüyor.

Dolaysılya AppGallery’ye giderek pek çok yerli ve yabancı uygulamayı rahatlıkla indirebiliyorsunuz. Ek olarak, More Apps üzerinden de pek çok oyun ve uygulamaya erişmek mümkün. Hem uygulama çalıştırma hem de oyun çalıştırma deneyimlerimiz itibarıyla ürünün başarılı bir performans sunduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun arka tarafında dörtlü kamera sistemi bulunuyor: 48+8+2+2MP.

48MP değerdeki ana kamera, f1.8 açıklık değerine sahip ve özellikle iyi ışıklı ortamlarda güzel sonuçlar veriyor. Düşük ışık performansı da pek çok rakibine göre iyi. 8MP geniş açılı kameranın performansını da beğendik. Ürün, video tarafında da 1080p 60FPS çekim seçeneğini kullanıcılarına sunuyor.

Ön taraftaki 8MP kamera da bokeh efektli selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için ideal performansa sahip.

Telefonumuz tam 5000mAh pile sahip ve bu pil, hızlı şarj teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Dolayısıyla kısa sürede şarj edebiliyorsunuz ve ürün, tek şarj ile 2 günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Örneğin, 10 dakikalık şarj ile yaklaşık 2 saatlik video izlemeniz mümkün.

Yorum Gönder

0 Yorumlar