Huawei Watch 3 İle İlgili İlk Bilgiler Geldi! İşte Özellikleri

Huawei Watch 3 İle İlgili İlk Bilgiler Geldi! İşte Özellikleri

Huawei akıllı saat pazarındaki atılımlarını hızlandırmaya devam ediyor. Pazardaki diğer markalarla rekabet içerisinde olan üreticinin yeni bir modeli daha konuşulmaya başlandı. 2017’de çıkan Watch 2’nin halefi olacak Huawei Watch 3 ile ilgili bazı detaylar sızdırıldı.

Huawei yaklaşık dört yıldır kendi yazılımını kullanan Watch GT serisine odaklanmış durumda. Serinin satış rakamları da oldukça iyi görünüyor. Söz konusu yeni modelle ilgili detaylar heyecanımızı artırıyor.

Weibo’daki bir sızıntıya göre Huawei’in yeni akıllı saati, şirketin önemli atılımlarından olan HarmonyOS ile gelecek. Şirketin yeni ürünlerinde desteklediği işletim sistemi HarmonyOS’in Watch GT serisi saatlere gelebileceği daha önce konuşulmuştu. Bu iddialar sonuca ulaşamamış olsa da sızıntı raporuna göre orijinal Watch serisinde bu adım atılacak.

Watch serisinin önceki modellerinde Google’ın WearOS işletim sistemini görüyorduk. Watch GT serisinde ise LiteOS işletim sistemini gördük. İlk defa bir akıllı saatte HarmonyOS kullanılacak olması radikal bir adım olacak.

Saatin arayüzü olacağı söylenen ekran görüntüsü şu şekilde:

Bu görselin geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan HarmonyOS akıllı saat demosuna benzemediğini söyleyebiliriz. Tasarım dünyasında fikirler sürekli değişebildiği için bu bizleri pek şaşırtmamalı.

Söylenene göre bu model gelişmiş yapay zeka ile donatılacağı için daha kısa pil ömrüne sahip olacak. Watch GT 2 bataryasının normal kullanımda 8 güne kadar dayandığını söyleyebiliriz. İddia doğruysa Huawei Watch 3 için bu ömrün 5-6 gün olacağı çıkarımını yapabiliriz.

Huawei Watch 2’de nano-SIM yuvası bulunuyordu. Yavaş yavaş hayatımıza giren eSIM teknolojisi işleri daha da kolaylaştıracaktır. Bu detay, onu mobil veri bağlantısı desteklemeyen GT serisinden ayıracaktır. Aynı rapora göre ses ile metin yazdırma ve sesli mesaj gönderme özelliklerinin olacağı söyleniyor. Bu özellik için Çin’de epey popüler olan WeChat ile entegrasyon sağlanmış.

Geçtiğimiz hafta çıkan dedikodular Huawei P50 serisi tanıtımının Haziran ayına ertelendiğini söylüyor. Eğer bu doğruysa Huawei Watch 3 de o tarihte tanıtılabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar