iPhone 13 Pro Ortaya Çıktı! iPhone 13 Pro Ortaya Çıktı!

iPhone 13 Pro Ortaya Çıktı!

Apple, koronavirüs ve çip krizi engel olmazsa Eylül ayında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. iPhone 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max olarak dört farklı model tanıtması beklenen Apple'ın, bu modellerde yer vereceği teknolojilerde belli olmaya başladı.
Tasarımsal açıdan büyük bir değişik sunmayacak olan Apple, iPhone 12'nin ana tasarımını yine iPhone 13'e aktaracak. Sadece küçük makyajlamaların yapılması bekleniyor.
Ancak arka tarafta işler büyük ölçüde değişiyor. Pro model iPhone'daki arka kamera modülü daha büyük olacak. LED flaş ve LiDAR sensörü ile birlikte üç sensör barındırmaya devam edecek.
Çentik tarafında ise iPhone 13 ile nihayet çentikler ciddi oranda küçültülecek. Ekran/kasa oranına vurduğumuzda iPhone 13 Pro Max'in çentiğinin en küçük çentik olacağını söyleyebiliriz.
Ekran konusunda ise ana modellerde 60 Hz tazelemeli ekran, Pro modelde ise 120 Hz tazelemli ekrana yer verilecek. Tüm modellerde LTPO tabanlı OLED panelin kullanılması bekleniyor.
Sızdırılan bilger, Pro modelinin aynı 6.1 inç ekrana sahip olacağını belirtiyor. Yeni modeller iPhone 12 serisi benzeri bir kutu tasarımına sahip olacak. Apple'ın amiral gemisi 146,7 x 71,5 x 7,6 mm boyutlarında olacak. Bu iPhone 12 Pro'dan biraz daha kalın olacak anlamına geliyor. Apple, amiral gemisi cihazına daha büyük bir batarya ekleyebilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar