iPhone 13'ün Yeni Görüntüsü Ortaya iPhone 13'ün Yeni Görüntüsü Ortaya

iPhone 13'ün Yeni Görüntüsü Ortaya

Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 13 serisi telefonunun görüntüleri ortaya çıktı. Bu görüntüler telefonun mevcuttaki iPhone 12'den daha küçük bir çentik tasarımı ile geleceğini gösteriyor. Apple'ın ayrıca 5G mmWave teknolojisini destekleyen iPhone 13 serisini daha fazla ülkeye sunacağı söyleniyor. Geniş bant teknolojisi sayesinde 5G konusunda bu telefon rekorlar kırabilir.

Apple, iPhone'un biyometrik kimlik doğrulaması için FaceID teknolojisine geçtiğinden beri, ekranları için aynı çentik tasarımını kullandı. Diğer akıllı telefon üreticileri çentik boyutlarını küçültürken veya tamamen ortadan kaldırırken, Apple çentiğin boyutu da dahil olmak üzere tasarıma sadık kalmıştı. Çünkü TrueDepth kamera sistemini küçültmenin bir yolu bulunamamıştı.

Ancak iPhone 13 ile çentik yine kaldırılmayacak bunun yerine küçültülecek. Twitter kullanıcısı @duanrui1205 tarafından sızdırılan görüntülerin iPhone 13'ün ekran koruyucusuna ait olduğu söyleniyor. Bu ekran koruyucu iPhone 12 ile kıyaslandığında çentiğin ne kadar küçüldüğü ortaya çıkıyor.

Daha küçük çentik, kulaklık hoparlörünü yukarı hareket ettirerek ve FaceID sensörlerini birbirine yaklaştırarak mümkün olacak gibi görünüyor.

iPhone 13 ile ilgili ikinci söylenti, popüler Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun bir raporuna dayanıyor. Ona göre Apple, 5G mmWave destekli iPhone tedarikini Kanada, Japonya, Avustralya ve birkaç Avrupa ülkesi gibi daha fazla ülkeye genişletecek.

Bu söylentiyi destekleyen, bu ülkelerdeki 5G altyapısının epey ilerlemiş olması, Apple'ı bu yeni teknolojileri destekleyen iPhone modellerini piyasaya sürmeye teşvik ediyor. Şu anda Apple, iPhone 12'yi ABD'de yalnızca 5G mmWave desteğiyle satıyor. Türkiye'de ise maalesef ki 5G desteği bulunmuyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar