iPhone 13'ün Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı

iPhone 13'ün Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı

Apple'ın Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 13 ailesinden yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de serinin tepe modeli olan iPhone 13 Pro hakkında detaylar sızdı. Japonya menşeli Macotakara, iPhone 13 Pro'ya ait olduğunu söylediği maketin videosunu yayınladı. Maket deyip geçmeyin. Bu sayede telefonun tasarımı da netleşmeye başladı.

iPhone 13 Pro'nun maketi mevcut iPhone 12 Pro ile karşılaştırıldığında boyutların 34.84 mm'den 26.8 mm'ye düştüğünü gösteriyor. Yüksekliğin ise 5,3 mm'den 5,35 mm'ye çıktığı söyleniyor.

iPhone X ile gelen ve bir türlü küçülmeyen çentik mevzusu ise bu yıl çözülecek gibi görünüyor. Çünkü Apple geç de olsa çentiği küçültmeyi başarmış. Peki, bu çentik neden 2021 yılına kadar küçültülemedi?

True Depth adı verilen kamera sistemine 4 yıl geçmesine rağmen Android cephesinden bir rakip gelemedi. Çünkü Apple, bu sisteme Xbox'ın Kinect'ini entegre etmişti. Android telefonların 4-5 yıl önünde olan True Depth sistemi yüzünden çentik maalesef ki bu yıl anca küçültülebilecek.

iPhone 13 serisinin ikinci nesil 5nm Apple A15 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca kamerada küçük değişiklikler yapılacak. Ancak kamera tarafında yapılacak olan değişiklikler şimdilik bilinmiyor. Bizden uyarması kamerada öyle büyük bir devrim beklemeyin.

Apple'a yakın olan analist Ming-Chi Kuo'ya göre; Apple, iPhone 13 Pro Max'in ana kamera modülünü f/1.5 diyafram ile donatırken, diğer üç modeli iPhone 12'nin diyaframı olan f/1.6 ile donatacak. Ayrıca tüm lensler yedi elementli optik ile gelecek.

Cupertinolu teknoloji devinin bu yıl büyük bir yenilik sunması gerekiyor. Ancak görünüşe göre kamera tarafında beklenen yenilikler yapılmayacak. Çentiği küçültecek olan Apple, muhtemelen yine iPhone 12'nin tasarımını makyajlayıp karşımıza çıkacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar