M1 işlemcili ve 5G’li Yeni iPad Pro Tanıtımı Yapıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

M1 işlemcili ve 5G’li Yeni iPad Pro Tanıtımı Yapıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple, ilk olarak Mac bilgisayarlarda kullandığı M1 işlemcisini iPad Pro tarafına da getirdi. Evet gerçek anlamda M1’li ilk tablet tanıtıldı.Apple’ın kendi işlemcisi M1, inanılmaz güçlü bir işlemci. İşte bu inanılmaz yüksek performans artık yeni iPad Pro‘da da yer alıyor. Bu gerçekten tablet tarafında atılmış en büyük adım.

Yeni nesil MacBook Air’de fansız çalışan M1 işlemci, bu açıdan iPad Pro’da da ısınma sorunu yaşamayacak gibi görünmüyor. Bir önceki iPad Pro’ya oranla performans konusunda inanılmaz bir artış getiren ürün, Apple’a göre eski jenerasyona oranla CPU’da yüzde 50, GPU’da ise yüzde 40 daha yüksek performans getiriyor. Bu sayede ürün profesyonel yazılımları daha önce hiç olmadığı kadar güçlü şekilde çalıştırabiliyor.

2 TB depolama seçeneği sunulan ve depolama hızı bir önceki jenerasyona göre 2 kat daha yüksek olan yeni Pro, alıştığımız standart tasarımı devam ettiriyor. Thunderbolt desteği olan yeni iPad Pro, dışa 6K çözünürlükte görüntü verebiliyor. En büyük yenilikleri arasında 5G desteği olan ürün, kağıt üzerinde çok iddialı görünüyor. Arkasında LiDAR’lı çiftli kamera sistemi olan iPad Pro, önünde FaceID’ye gücünü veren TrueDepth kamera sistemini barındırıyor. Burada yeni bir 12 megapiksel ultra geniş kamera yer alıyor.

Yeni iPad Pro için ekran konusunda da büyük bir adım atılmış durumda. Modelde 1.000 nit (1.600 maksimum) sunan Liquid Retina XDR isimli bir ekran kullanılıyor. Bu kadar yüksek parlaklığa 10 bin farklı Mini-LED ışık ile çıkılıyor. Apple’ın yeni modeli ekran konusunda çok iddialı görünüyor ve şirket bir tabletteki en iyi ekranı yaptıklarını aktarıyor. Apple, yeni iPad Pro’su için 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutu sunuyor. Yukarıda bahsettiğimiz üst seviye Mini-LED ekran sadece 12,9 inç versiyonda kullanılıyor. Apple’ın daha önce çıkan standart aksesuarlarıyla uyumlu olan ürünün 11 inç sürümü 799 dolar, 12,9 inç sürümü ise 1.099 dolar başlangıç fiyatlarına sahip. Tablet için 8 GB yanında en üstte 16 GB RAM sunulduğunu da belirtelim. Modelin Türkiye başlangıç fiyatı 11 inç için 8.599 TL, 12,9 inç içinse 11.999 TL seviyesinde. 12,9 inç model, Wi-Fi + Cellular ve 2 TB depolama ile tam 25.699 TL‘ye kadar çıkıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar