Oyun Telefonu Redmi K40 Game Enhanced Edition Ortaya Çıktı Oyun Telefonu Redmi K40 Game Enhanced Edition Ortaya Çıktı

Oyun Telefonu Redmi K40 Game Enhanced Edition Ortaya Çıktı

Xiaomi alt markası Redmi de bir oyun telefonu geliştiriyor haberi uzun süredir gündemde. İşte bu model Redmi K40 Game Enhanced Edition olacak.

Redmi’nin ilk oyun telefonu, resmi paylaşıma göre 27 Nisan tarihinde Redmi K40 Game Enhanced Edition adı altında lanse ediliyor.

Model için bir GIF yayımlayan firma, burada telefonun yanlarındaki fiziksel butonları gözler önüne seriyor. Bir tuş ile ortaya çıkan bu butonlar, yatayda oyun oynamayı kolaylaştırıyor.

Son bilgilere göre telefon 6,67 inç 144 Hz AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Model daha önce ortaya çıkanlara göreyse gücünü MediaTek imzalı Dimensity 1200 işlemciden alıyor.

Dimensity 1200, tam olarak ARM Mali-G77 MP9 GPU birimini kullanan 6 nm Dimensity 1200, 3 GHz hızında çalışan 1 adet Cortex-A78, 2,6 GHz hızında çalışan 3 adet Cortex-A78 ve 2 GHz hızında çalışan 4 adet Cortex-A55 çekirdek üzerine kuruluyor.

67W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pile sahip modelin fiyatı ise 308 dolar seviyesinden başlayacak. Bu fiyat etiketi, telefonu pazardaki en ucuz oyun telefonlarından birisi yapacak.

İlk oyun telefonu için tamamen özel bir isim seçmeyerek şaşırtan Redmi’nin, ileride bir katlanabilir telefon da satışa sunması bekleniyor. Hatta bunun pazardaki en ucuz katlanabilir olacağı düşünülüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar