realme Q3 Pro Ortaya Çıktı! İşte Özellikleri realme Q3 Pro Ortaya Çıktı! İşte Özellikleri

realme Q3 Pro Ortaya Çıktı! İşte Özellikleri

Çinli akıllı telefon üreticisi Realme, bugün erken saatlerde yeni modellerinin tanıtım tarihini açıkladı. Şirket, orta seviye Realme Q3 serisini 22 Nisan’da piyasaya sürecek. Tanıtım tarihinin açıklanmasının hemen ardından Realme Q3 Pro, Geekkbench performans testlerinde özellikleriyle ortaya çıktı.

Realme’nin yeni Q3 serisi, gücünü MediaTek’in Dimensity 1100 yonga setinden alacak. Bu işlemci, performans konusunda Snapdragon 870 ile benzer özelliklere sahip olacak.

Realme’nin Dimensity 1100 ile güçlendirilen yeni Q3 serisi, performans konusunda tatmin edici özellikte olacak. Qualcomm’un Snapdragon 870 işlemcisine rakip olarak gelen bu işlemci, Geekbench testlerinde de bunu gösteriyor. Zira MediaTek’in yonga seti, çoklu çekirdek testinde Qualcomm’un işlemcisini az da olsa geride bırakıyor.

Tanıtım tarihinin açıklanmasından sonra Geekbench’te görülen Realme Q3 Pro, bu platformda tekli ve çoklu çekirdek sonuçlarıyla ortaya çıktı. Buna göre Realme’nin yeni akıllı telefonu; tekli çekirdek testlinde 856 alırken, çoklu çekirdek testinde ise 3.588 puan alıyor. Özellikle bu sonuçlardan çoklu test skoru performans konusunda Snapdragon 870’i mağlup ediyor.

Teknik özellik olarak Realme Q3 Pro; 6.43 inç boyutta ve FHD + çözünürlükte AMOLED ekran ile gelecek. Bunun yanı sıra cihaz, oyun ve normal gezintilerde daya iyi deneyim vaat eden 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Daha da önemlisi Realme’nin bu akıllı telefonu, kendi segmentinde nadir olarak görülen ekran üzeri parmak izi sensörüyle desteklenecek.

Pil tarafında ise Q3 Pro’da 50W hızlı şarjı destekleyen 4.500 mAh kapasiteli bir pile yer verilecek. Ancak kaynaklar, kutunun içerisinde çıkacak şarj adaptörünün 65W hızında olacağını iddia ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar