Samsung Galaxy S21 FE Ortaya Çıktı Samsung Galaxy S21 FE Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S21 FE Ortaya Çıktı

Samsung'un uzun zamandır Fan Edition ailesine yeni bir üye eklemesi bekleniyordu. Galaxy S21 FE olarak isimlendirilmesi beklenen telefon bugün anavatanı yani Güney Kore'de sertifika aldı. Bu da telefonun çok yakında geleceğini gösteriyor.

Firmanın uygun fiyatlı canavarı olması beklenen telefonun Türkiye'de muhtemelen 7.999 TL bandından satılacağı söyleniyor. Ana modelden çok küçük farklılıklar sunacak olan bu telefon global pazarda direkt olarak iPhone 12 mini'yi hedef alacak.

Galaxy S21 FE'nin 6.5 inç büyüklüğünde Full HD + ekrana sahip olması bekleniyor. Muhtemelen bu ekranda 90Hz veya 120Hz tazeleme olacak ancak HDR desteğine yer verilmeyecek. Telefonda ana modelde yer alan Exynos 2100 yonga seti yerine Exynos 1080 yonga setine yer verileceği söyleniyor. RAM tarafında ise muhtemelen 6 GB RAM kullanılacak. 128 GB ve 256 GB dahili depolama birimi ile gelecek olan telefon, kamera kurulumu açısından ana model ile aynı olabilir.

Galaxy Note 7'nin patlamasından sonra piyasadan toplanan telefon revizyonlu sürümü Note Fan Edition olarak tekrar raflardaki yerini almıştı. Çok sevilen Fan Edition, geçtiğimiz yılın başlarında Galaxy S20 FE ile taçlandırılmıştı.

Samsung'un şimdi de S21 ailesinin Fan sürümünü yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle amiral gemisi modellerin fiyatlarının şişmesinin ardından böylesine bir telefonun gelmesi şarttı diyebiliriz.

Türkiye şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda 7.000 TL üst segment için ideal bir fiyat. Amiral gemisi modellerinin 10.000 TL bandını aşması kullanıcıları fiyat/performans segmentine yönlendirdi. Bu yüzden S21 FE'nin ülkemizde çok tutacağını düşünüyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar