Sony Xperia 1III Geliyor! İşte Muhtemel Özellikleri

Sony Xperia 1III Geliyor! İşte Muhtemel Özellikleri

Japon teknoloji devi Sony, yeni amiral gemisi Xperia 1 III için kolları sıvamış durumda. Geçtiğimiz haftalarda bu modelde de yine 21:9 cinemawide 4k HDR özellikli 6.5 inç ekrana bağlı kalacaklarını açıklayan Sony şimdi de karşımıza tanıtım tarihi ile çıktı.

Halefiyle aynı ekran özelliklerine sahip olan Xperia 1 III modelinde, çerçeve ise daha daha ince olacak. Metal kenar çerçevesi ve cam arka kısımdan oluşan amiral gemisi 161.6x67.3x8.4 mm ölçülere sahip olacağı söyleniyor.

Kamera bölümünde, Zeiss lensinden güç alan, yansıma önleyici katman ve 3D ToF sensör gibi halefiyle benzer teknolojileri barındıran üçlü ana kamera yer alacak. Ancak bu kameranın tüm detayları gün yüzüne çıkmış değil. Yine de kameranın son halinde periskop lens ile çok daha iyi optik zoom sağlayacağı tahmin ediliyor.

Ses ve görüntü teknolojileri konusunda her zaman iddalı olan Sony, yeni amiral gemisinde iki adet hoparlöre ve 3.5mm standart kulaklık çıkışına yer verecek.

Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağı beklenen amiral gemisi Sony’yi yeniden yarışa sokmaya yetecek mi bekleyip birlikte göreceğiz.

Sony'nin Xperia 10 III’de ise yine 21:9 cinemawide ölçülere sahip FHD+ ekran kullanılacağı bekleniyor. Yan çerçeve üzerinde konumlandırılmış parmak izi sensörü, ön tarafa bakan hoparlöre ve 3.5mm kulaklık girişine sahip olacak.

154x68x8.3 mm ölçülere sahip olacak modelde 12 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 8 MP telefoto kamera ile üç adet ana kamera kullanılacak. Söylentilere göre bu telefon Snapdragon 690 5G’den güç alacak.

Yeni Xperia modelleri 14 Nisan 2021 tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Umarız bu sefer fiyatlarda bir iyileştirme yapılır ve daha erişilebilir hale gelir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar