Twitter Türkiye’de Şirket Kurdu! Twitter Türkiye’de Şirket Kurdu!

Twitter Türkiye’de Şirket Kurdu!

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Ayrıca firma ile ilgili yerel bir haber de var. Twitter, Jane Manchun Wong tarafından bulunduğu kadarıyla kişilerin platform içerisinde para kazanması için yeni bir yol daha deniyor.

Test amaçlı olarak profil sayfalarına ufak bir simge koyan firma, bu simge üzerinden kişilerin Twitter’daki başka kişilere para yollayabilmesine imkan tanıyacak. Bu, “bahşiş” olarak da aktarılan para gönderme sürecinde aracı olarak Bancamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo kullanılabilecek. Süreç ne zaman devreye alınacak ya da hangi pazarlarda aktif olacak henüz bilmiyoruz. Ancak ürettiği içerikleri sevilen kişilere direkt olarak Twitter içerisinde para gönderme dikkat çekebilir gibi görünüyor.

Bu arada kısa süre önce Türkiye’de yasal temsilcilik bulunduracağını açıklayan şirket, dün de başka bir adım atarak Türkiye’de şirket kurdu. Türkiye’deki şirketin kurucusu olarak ABD merkezli T.I. Redwing LLC adlı şirket kayıtlara geçti. Twitter’ın Türkiye’deki şirketinin müdürü olarak T.I. Redwing LLC şirketi seçilirken, tüzel kişi adına ABD’de ikamet eden Kevin Cope adlı kişinin hareket edeceği belirtildi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar