Xiaomi Mi 11X Pro Geliyor! İşte Ayrıntılar. Xiaomi Mi 11X Pro Geliyor! İşte Ayrıntılar.

Xiaomi Mi 11X Pro Geliyor! İşte Ayrıntılar.

Çinli Xiaomi, geçtiğimiz Aralık ayında Mi 11 serisini resmen başlatmıştı. Bu yılın başlarında da Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro ve Mi 11 Lite ile seriyi çeşitlendiren Xiaomi, şimdilerde ise daha fazla hız isteyenlerin kalbini okşamaya geliyor. Xiaomi Mi 11X Pro ile hız konusunda rakiplerini sollayacak olan Xiaomi, bu modelini yakında tanıtacağını açıkladı.

Yapılan duyuruya göre X ailesinde kamera alanındaki Spectra 580 yüzde 35 daha hızlı olacak. Bu sayede fotoğraf çekme ve işleme ana modellereden daha iyi olacak diyebiliriz. Yine yüzde 35 daha hızlı render alacak olan telefonda Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 bağlantıları da yer alacak.

Xiaomi'nin Snapdragon 888 yonga setinde nasıl bir modifikasyon yapıp da bu kadar hızlandıracağı henüz bilinmiyor. Muhtemelen sıvı soğutma benzeri bir sistem kullanılarak yonga setinin ısınmasının önüne geçilecek ve performans arttırımı sağlanacak.

Ancak yüzde 35'lik hız artışı sadece soğutma ile yapılacak bir şey değil. Yonga setine overclock da yapılacak gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar