Xiaomi Mi Mix Fold Tasarımı Ortaya Çıktı(Video) Xiaomi Mi Mix Fold Tasarımı Ortaya Çıktı(Video)

Xiaomi Mi Mix Fold Tasarımı Ortaya Çıktı(Video)

Çin merkezli teknoloji devinin ilk katlanabilir akıllı telefon modeli olan Xiaomi Mi Mix Fold, yeni tanıtıldı. Telefon için kutu açılış videoları ise yavaş yavaş gelmeye başladı. Bu bağlamda Çin’de satışı başlayan telefon için Sami Tech Tips kanalı, yaklaşık 6 dakikalık bir kutu açılış videosu yayımladı.

Videoda telefonda özelliklerini ve tasarımını daha net gördüğümüz telefon gerçekten de etkileyici duruyor. Telefonun ekranında katlanabilir OLED kullanılıyor ve videoda da net bir şekilde katlanma çizgisi görülüyor. Bu katlanma çizgisi diğer katlanabilir ekranlı telefonlarda da maalesef oluyor.

Kutudan çıkan telefon aynı zamanda katlanabilir yapısı ve yüksek ekran kalitesiyle bizleri karşılıyor. Katlanabilir telefonda 2480 x 1860 piksel bir çözünürlük bulunuyor.

OLED panel üzerine temellendirilen telefon 600 nit ekran parlaklığına çıkabiliyor ve Dolby Vision HDR desteğine sahip. Büyük ekranda kullanıcılar 90Hz ekran yenileme hızına kavuşuyor ve bu ekran 6.52 inç boyutlarında. Telefon ses tarafında elbette Harman Kardon markasına güveniyor ve 3D panoramik ses olarak tanımlanan özel bir sistemi kullanıyor.

Telefonda Qualcomm imzalı Snapdragon 888 işlemcisi bulunuyor ve 12 GB ve 16 GB olmak üzere iki RAM seçeneği sunuluyor. Telefonda aynı zamanda 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki depolama alanı yer alıyor. 5.020 mAh bataryaya sahip olan telefon 67W hızlı şarj sistemi sayesinde 37 dakikada tam şarja ulaşıyor. Telefon yaklaşık 2 bin dolarlık bir fiyata sahip ve şu an için yalnızca Çin’de satışı bulunuyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar