Xiaomi'nin Otomobili Ortaya Çıktı! Xiaomi'nin Otomobili Ortaya Çıktı!

Xiaomi'nin Otomobili Ortaya Çıktı!

Kısa bir süre önce Apple elektrikli otomobil üreteceğini açıklamıştı. Sonrasında Huawei'nin de benzer planları olduğunu öğrendik. Nitekim çok geçmeden Xiaomi de elektrikli otomobil için ilk temaslarını gerçekleştirdiği haberini verdi.

Peki gelelim asıl soruya. Xiaomi'nin yeni elektrikli otomobili neye benzeyecek. Geçtiğimiz gün Xiaomi'nin geliştireceği otomobile ait olduğu iddia edilen bir konsept sızdırıldı. Dilerseniz bu konsepte aşağıdan göz atabilirsiniz.

Açıkçası otomobilin son derece göz alıcı göründüğünü söyleyebiliriz. Elbette bu konseptin ne derece doğru olduğu da farklı bir soru işareti.
Sonuç olarak Xiaomi ilk elektrikli otomobilini 2023 yılında satışa sunmayı planlıyor. Bu otomobil Türkiye'de satışa sunulur mu yoksa sunulmaz mı o da ayrı bir soru işareti. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Türkiye'nin yerli otomobili TOGG da 2023 tarihinde satışa sunulacak. En azından planlanan bu. Tabi ki satışa çıkış tarihlerinden ziyade nasıl bir fiyat etiketiyle satışa sunulacakları da önemli.

Zira şu anda elektrikli otomobiller ciddi anlamda çok pahalı. Xiaomi genel olarak akıllı telefon sektöründe fiyat / performans oranına sahip ürünler satıyordu. Dileriz aynı durum otomobil sektöründe de geçerli olur.

Yorum Gönder

0 Yorumlar