Yeni Apple TV 4K Tanıtımı Yapıldı Yeni Apple TV 4K Tanıtımı Yapıldı

Yeni Apple TV 4K Tanıtımı Yapıldı

Apple, düzenlenen etkinliği kapsamında yeni Apple TV 4K modelini de tanıttı. Ürün ufak kalemlerde sunduğu deneyimi artırıyor. 32 GB için 179 dolar, 64 GB içinse 199 dolarlık fiyatı bulunan ürün, Apple TV’nin standart kutu formundaki tasarımını devam ettiriyor. 4K HDR görüntü (Yüksek kare hızıyla) desteğiyle gelen model, gücünü artık A12 Bionic işlemciden alıyor. Yenilenen ve alüminyumdan üretilen Siri kumandasıyla dikkat çeken TV 4K, bu sayede daha rahat bir kontrol getiriyor.

Burada Siri üzerinden anlaşılabileceği üzere sesli kontrol sunuluyor. Ürünün kendisini siyah, kumandayı ise gri renkte tasarlayan Apple, yeni TV modeli için şu açıklamayı yapıyor: “Yeni Apple TV 4K, TV’de en sevdiklerinizi favori Apple aygıtlarınız ve servislerinizle bir araya getiriyor. Ve oturma odanızı baştan aşağı dönüştürecek olağanüstü güçlü bir deneyim sunuyor.” iPhone üzerinden televizyonlarda doğru renk ayarı yapılmasına imkan tanıyan yeni Apple TV 4K, bu konuda sürece gerçekten yenilikçi bir yaklaşım getiriyor.

Apple bu konuda şunu diyor: “En iyi görüntü kalitesine ulaşmak için televizyon ayarlarıyla uğraşmak zorunda olduğunuz günler geride kaldı. Apple TV 4K şimdi ekrandaki görüntüyü otomatik olarak kalibre etmek için iPhone’unuzla birlikte çalışıyor. iPhone’unuzu TV’nizin ekranına doğru bir kez tutun. Ardından arkanıza yaslanıp sevdiğiniz programların ve filmlerin tadını çıkarın. Şimdi her biri tam da olması gerektiği gibi olağanüstü” görünüyor. Yeni Apple TV 4K’da yeni dönem için olmazsa olmaz Dolby Vision ve Dolby Atmos desteklerinin olduğunu da belirtelim.

Yorum Gönder

0 Yorumlar