YouTube Kids Türkiye’de Kullanıma Sunuldu YouTube Kids Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

YouTube Kids Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, çocuklar için uygun bir yer değil. Bu yüzden hayat bulan YouTube Kids, artık Türkiye’de de kullanımda.

YouTube Kids, isminden de anlaşılabileceği üzere direkt olarak çocuklara hitap ediyor. Bu faydalı servis artık resmi kurumların desteğiyle Türkiye’de de görev yapıyor.

Yurt dışında uzun zamandır açık olan Kids için Google, Play Store sayfasında direkt olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Çocuklara özel bir ortam sunmak amacıyla tasarlanan Kids, çocuğunuzun yaratıcılık ve oyun oynama becerilerini geliştirmeye yönelik çeşitli konularda videolardan oluşan bir deneyim sunar. Ebeveynler ile bakıcıların da bu süreçte çocuklara rehberlik etmesini kolaylaştırır.”

Söylendiği kadarıyla YouTube Kids’te sunulan videoların ailelere uygun içerikler olması için ciddi çalışmalar yapılıyor. Firma bu konuda ise şunları söylüyor:

“İnternetteki en genç kullanıcılarımızı korumak için mühendislik ekibimizin oluşturduğu otomatik filtreler, gerçek kişiler tarafından yapılan incelemeler ve ebeveynlerden aldığımız geri bildirimlerin bir karışımını kullanıyoruz.”

Çünkü çocuklar artık televizyon değil tabletler üzerinde ve YouTube’da vakit geçiriyor. Ancak YouTube’da çocukların çok kısa sürede yanlış içeriklere / yaşına uygun olmayan içeriklere ulaşma ihtimali bulunuyor.

YouTube Kids ile bu durum tamamen ortadan kalkıyor ve ebeveynler gönül rahatlığıyla çocuklarını platformda tek başına bırakabiliyor.

Kids için Android, iPhone, iPad, Apple TV ve Web uygulamaları bulunuyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar