iPhone 13 Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı! iPhone 13 Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı!

iPhone 13 Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Apple, Eylül ayında merakla beklenen iPhone 13 ailesi ile karşımıza çıkacak. Bu yıl yine dört farklı model ile karşımıza çıkacak olan Apple'ın tasarımsal açıdan ne gibi yenilikler sunacağı merak ediliyordu. Bugün ise iPhone 13'ü kanlı canlı gösteren görseller yayınlandı.

iPhone 13 Pro'ya ait olduğu söylenen bu görsellere göre tasarımda büyük değişiklikler olmayacak. iPhone 12 tasarımını baz alacak olan yeni modelde çentik bölümünde değişiklikler olacak. Bu değişiklik çentiğin küçülmesi olarak sunulacak. Peki, çentik neden hala var?

iPhone X ile gelen çentiğin altında TrueDepth kamera sistemi yer alıyor. Xbox One'ın Kinect'ini iPhone'a entegre etmeyi başaran Apple, maalesef ki mevcut teknoloji ile sensörleri daha da küçültemiyor. TrueDepth kamera sistemi sayesinde güvenliği arşa çıkaran Cupertinolu firma, çentiği en fazla bu kadar küçültebilecek.

Apple A15 yonga setinden beslenecek olan iPhone 13 Pro sersisinde yine üçlü kamera kurulumu yer alacak. Bu kameralar ana lens+ultra geniş açılı lens+telefoto lens olarak konumlandırılacak. Ayrıca bu lenslere derinlik algılamak için LiDAR sensör eşlik edecek.

Apple'ın fiyat konusunda ise bu yıl çip krizini gerekçe göstererek fiyatları 100 dolara kadar artırması bekleniyor. 100 dolarlık bu artış ülkemize 1.500 TL olarak yansıyabilir.

Yorum Gönder

0 Yorumlar