Xiaomi Eski Modellerinin RAM Miktarını Güncelleme İle Yükseltmeyi Planlıyor Xiaomi Eski Modellerinin RAM Miktarını Güncelleme İle Yükseltmeyi Planlıyor

Xiaomi Eski Modellerinin RAM Miktarını Güncelleme İle Yükseltmeyi Planlıyor

Ortaya atılan son raporlara göre Xiaomi de şu sıralar benzer bir teknoloji üzerinde çalışıyor. MIUI 12'nin sızdırılan kaynak kodlarına göre Xiaomi "Bellek uzantısı" adı altında bir özelliği kullanıma sunacak. Peki bu özellik ne işe yarayacak.

Eğer Xiaomi bu özelliğini sadece üst seviye modeller için saklamaz da MIUI 12 ile çalışan tüm cihazlarına getirirse, kullanıcılar telefonlarının RAM kapasitesini arttırabilecekler.

Xiaomi'nin teknolojisi şimdilik yalnızca 1GB'lık RAM opsiyonuna yer veriyor. Diyelim ki telefonunda 3GB'lık RAM kapasitesi mevcut. Bunu MIUI arayüzünden 4GB'a yükseltebileceksiniz. Peki gelelim bir diğer soruya. RAM kapasitesini yükseltmek sizin ne işinize yarayacak.

Yükselen RAM kapasitesi sayesinde arka planda daha fazla uygulamayı açık bırakabileceksiniz. Ayrıca yüksek RAM kapasitesi çoklu görev yeteneklerini iyileştirmek adına da önemli bir fırsat.

Şimdilik Xiaomi'nin bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor. Fakat genel kanı Çinli şirketin yeni özelliğini en kısa sürede kullanıma sunacağı yönünde.

Elbette söz konusu yazılım olduğunda Xiaomi ismi kullanıcılara çok fazla güven vermiyor. Umarız bu özellik yeni MIUI sürümüyle birlikte stabil bir şekilde çalışır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar