Oppo'dan Hızlı Şarj Teknolojisinde Atak Oppo'dan Hızlı Şarj Teknolojisinde Atak

Oppo'dan Hızlı Şarj Teknolojisinde Atak

Geçtiğimiz hafta Çin'de düzenlenen hızlı şarj teknolojisi konferasında Oppo, tamamen kendi üretimi olan yeni nesil hızlı şarj teknolojisini tanıttı. Etkinlikte şirket bu yeni hızlı şarj teknolojisini tanıtmakla kalmayıp kusurlu yönleri olduğunu da belirtti.

125w hızlı şarj teknolojisi hakkında konuşan Oppo, gazetecilerin sorduğu bazı sorulara da yanıt verdi. 125w hızlı şarjı destekleyen telefonların neden geciktiği sorulduğunda şirket şu açıklamalarda bulundu "Şu anda seri üretime başlamamızda bir sorun yok ama yine de mevcut durumdan memnun değiliz. Bu nedenle seri üretime başlamadık. Bu memnuniyetsizliğin sebebi, pil kapasitesi ve kullanım ömrü düşük kalırken, yüksek performanslı hücreler kullanma ihtiyacımızdan kaynaklanıyor. Ayrıca, yüksek performanslı pilin daha yüksek reaktivitesinden kaynaklanan bir güvenlik riski de var."
Oppo, yeni hızlı şarj teknolojisi hakkında "Güvenli değil" dedi

Şirket yeni hızlı şarj teknolojisini tanıtsa da piyasada bunu destekleyebilecek bir Oppo cihazı mevcut değil. Bu kadar yüksek bir hızlı şarj teknolojisi beraberinde bazı sorunlar da getiriyor. Aşırı ısınmaya bağlı patlama ve yangın gibi riskler mevcut. Şirket de kendi ürettiği hızlı şarj için "güvenli değil" ifadelerini kullandı.

Oppo, bundan sonrası için şarj gücünün devamlı olarak yükseltilemeyeceğinin de altını çizdi. Bundan sonra amaç mevcut olan teknolojiyi iyileştirmek ve daha güvenli hale getirmek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar