Xiaomi'den Müthiş Atak! Tam 192 MP Xiaomi'den Müthiş Atak! Tam 192 MP

Xiaomi'den Müthiş Atak! Tam 192 MP

Xiaomi, Mi serisinin “Ultra” modeli, tüm serinin en üst modeli. Xiaomi Mi 10 Ultra'dan bu yana şirket, "Ultra" modeli için en iyi teknolojileri bu modellere saklıyor. Bu yılın Mart ayında Xiaomi, ilk üst düzey amiral gemisi Xiaomi 11 Ultra'yı resmi olarak piyasaya sürmüştü. Bu cihaz sadece güçlü bir performansa sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda kamera departmanına da büyük güncellemeler getiriyordu.

Xiaomi Mi 11 Ultra, arka tarafında ekranla geldiği sıra dışı bir tasarım kullanıyordu. Bu amaçla sonraki modelin halefi olan Xiaomi Mi 12 Ultra'nın hangi özellikler getireceği herkes tarafından merak ediliyor. Mi 12 Ultra'nın Snapdragon 895 SoC ile piyasaya sürüleceğine dair raporlara ek olarak, kamera hakkında da artık bilgilerimiz var gibi görünüyor.
Xiaomi ne yaptın sen böyle!

Xiaomi, Mi 11 Ultra'nın başarısı ile kendisini üst düzey pazarda "bende buradayım" der gibi bulmuştu. Bunun anlamı, şirketin artık 5000 yuan'dan (775$) daha pahalı olan amiral gemilerini güvenle piyasaya sürebilmesi anlamı da taşıyordu. Ayrıca Mi 11 Ultra, Xiaomi'nin görüntüleme sistemi ile Android telefonların en ön saflarında yer almıştı. Bu akıllı telefonla Xiaomi, artık en azından Çinli üreticiler arasında Android kamera bölümünde önemli bir oyuncu olmuştu.

Şimdiye kadarki mevcut raporlara göre, Xiaomi Mi 12 serisi yine kamera bölümünde büyük iyileştirmelerle gelecek. Popüler Weibo sızıntısından gelen rapora göre, Digital Chat Station, 1 inçlik taban kullanan 192MP ana kamerayı kullanacak iddialarını gündeme getirdi. 1 inçlik ultra dış taban, şu anda sektörde bilinen en büyük taban olma özelliği taşıyor. DCS, herhangi bir üreticinin adından bahsetmese de Çin medyası MyDrivers'a göre bu sızıntı Xiaomi Mi 12 serisinden bahsediyor.

Ayrıca sensör, 12MP çekim efektlerine eşdeğer bir sonuç elde etmek için 16 piksel bir arada teknolojiyi de destekleyecek. Bu, kameranın hem gündüz hem de gece en iyi çekim efektlerine sahip olmasını sağlayacaktır. Bununla birlikte bu ultra geniş alt sensör, gövdenin iç alanı için fazla olabilir. Dolayısıyla bu teknolojiyi sadece Xiaomi Mi 12 Ultra'da görmemiz büyük olasılık gibi görünüyor.

Kamera iyileştirmelerinin yanı sıra Xiaomi Mi 12 serisinin ekran altı kamera teknolojisi kullanacağına dair haberler de gelmişti. Şirket, en son nesil ekran altı kamera teknolojisini, kamera alanındaki ekran gölgesinin artık çok daha iyi olduğu şekilde geliştirmişti.

Xiaomi'nin Mi 12 serisinin şarj kapasitesini de yükselteceğini belirtmekte fayda var. En az 120W kablolu hızlı şarjın yanı sıra 100W'a kadar kablosuz şarj kapasitesi de görebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar