Xiaomi Black Shark 5 Bomba Özelliklerle Geliyor! Xiaomi Black Shark 5 Bomba Özelliklerle Geliyor!

Xiaomi Black Shark 5 Bomba Özelliklerle Geliyor!

Akıllı telefon pazarının en önemli temsilcilerinden biri olan Xiaomi, oyun telefonu anlamında da oldukça üretken. Black Shark 4 modelini geçtiğimiz Mart ayında tanıtan şirket, şimdi ise Black Shark 5 için kolları sıvamış durumda. Buna göre Xiaomi yetkilileri, yeni telefonunu pek çok anlamda selefine göre daha güçlü yapacak. Şimdiden sızdırılan telefonun bazı özellikleri, şirketin bu konuda ne kadar ciddi olduğunu da gözler önüne seriyor.

Detaylara baktığımızda Xiaomi Black Shark 5 modelinin Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon 888+ yonga seti ile geleceğini görüyoruz. Hali hazırda piyasadaki en güçlü işlemciyi kullanacak olan Xiaomi, ısınma sorununu en aza indirmek için ise özel bir soğutma teknolojisi kullanacak. Böylece oyun tutkunlarının en çok şikayet ettiği sorun, biraz da olsa engellenmiş olacak.

Black Shark 5 ekran tarafında da kullanıcılarını bir hayli mutlu edecek gibi duruyor. Sızdırılan verilere göre telefon Full HD+ çözünürlüğe ve 144 Hz ekran yenileme oranına sahip AMOLED bir panele sahip olacak. Ayrıca fiziksel tetik tuşlar daha da geliştirilerek telefona entegre edilecek.

Pil anlamında ise bizleri 4.500 mAh’lik bir batarya bekliyor. 120W hızlı şarj ile desteklenen modelde 8 dakika içerisinde tam şarj etme özelliğine sahip 200W HyperCharge teknolojisinin de kullanılabileceği ifade ediliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar