Amazfit GTR 2e Türkiye'de Satışa Sunuldu. Fiyatı ise Şaşırtıcı Amazfit GTR 2e Türkiye'de Satışa Sunuldu. Fiyatı ise Şaşırtıcı

Amazfit GTR 2e Türkiye'de Satışa Sunuldu. Fiyatı ise Şaşırtıcı

 
Xiaomi'nin de ortakları arasında bulunduğu bir şirketin ürünü olan bu akıllı saat AMOLED bir ekrana sahip. Akıllı saat kalp ritmi takibi, stres takibi, SPO2 ve 90 farklı egzersiz takibi gibi özelliklere sahip.

GPs özelliği de bulunan akıllı saat Bluetooth 5 desteği ile geliyor. Bu sayede telefonla bağlantı kurabilen akıllı saati Zepp (eskiden Huami olan şirketin adı Zepp olarak değişti. Uygulamanın ismi de bu oldu) isimli bir uygulama ile kontrol ediliyor. Zepp benzerlerinde olduğu gibi sağlık verilerini geçmiş de dahil olmak üzere görebilme, kadran değiştirme ve benzeri özelliklere sahip.

Saatin birçok kadranı bulunuyor ve bunları uygulama üzerinden seçip saate gönderebiliyorsunuz. Kayış tarafında ise standart 22 mm kayış kullanan Amazfit GTR 2e'yi farklı kayışlar alarak çok renkli bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Su geçirmeme özelliği bulunan akıllı saatin pil ömrü ise bizi bizden aldı. Elbette bu pil ömrü saati güç tasarrufu moduna alırsanız oluyor. Normal şartlarda 20 güne çıkan bir pil ömrü sunuyor ki bu da gayet güzel.

Ayrıca Amazfit GTR 2e'de normalde teknik özelliklerinde yazmayan vücut sıcaklığı ölçme özelliği de bulunuyor. Bunu da beğendiğimizi belirtelim.

Saatte ne yazık ki telefon görüşmesi yapma özelliği bulunmuyor. Ayrıca mesajları saat üzerinden okuyamıyorsunuz. Fiyatı belli bir rakamın üzerinde olan bir saatte bu iki özelliğin bulunmaması bizi şaşırttı. Özellikle mesajları görememe kesinlikle kabul edilebilir bir durum değil. çok basit akıllı bilekliklerde bile olan bir özelliğin akıllı bir saatte olmaması bizde hayal kırıklığı oluşturdu.

Amazfit GTR 2e 47mm özellikleri şu şekilde;

1.39 inç AMOLED 454x454 piksel ekran
2.5D kavisli cam
Alüminyum alaşım gövde
Her zaman açık ekran özelliği
24 saat kalp atışı izleme
Stres takibi
5 ATM (50 Metre) su geçirmeme
90 farklı spor modu
SpO2 takibi
Bluetooth 5.0 / BLE
GPS + GLONASS
22 mm kayış genişliği
45 güne varan pil ömrü
32 gram ağırlık
1200 TL

Yorum Gönder

0 Yorumlar