Apple iPhone 13 Mini'nin Tanıtımını Yaptı! İşte Özellikleri Apple iPhone 13 Mini'nin Tanıtımını Yaptı! İşte Özellikleri

Apple iPhone 13 Mini'nin Tanıtımını Yaptı! İşte Özellikleri

 
Apple 14 Eylül etkinliğini gerçekleştirdi ve merakla beklenen iPhone 13 serisi tanıtıldı. Tanıtımdan önce model sayısı hakkında çeşitli iddialar ortaya atıldı, ancak geçen yıl uyguladığı stratejiyi koruyan Apple, iPhone 13 Mini modelini pazara sürdü. İşte iPhone 13 Mini özellikleri ve fiyatı başta olmak üzere tüm detayları!

Uzun süredir iPad'lerde kullandığı Mini konseptini geçtiğimiz yıl 12 Mini ile ilk kez iPhone'larda tanıtan Apple, büyük beğeni toplamış ve satışları şaşırtmıştı. Güçlü ve uygun fiyatlı bir seçenek olmasına rağmen, 12 Mini'nin satışları beklenen seviyeye ulaşamadı ve cihazın üretimi geçtiğimiz aylarda durdurulmuştu.

Ekran: 5.4 inç Super Retina XDR
İşlemci: Apple A15 Bionic
Bellek: ** GB
Depolama: 128/256/512 GB
Arka Kamera: 12 Megapiksel+12 Megapiksel
Ön Kamera: 12 Megapiksel Çözünülürlük
Pil: 2.406 mAh pil (25W hızlı şarj)
Yazılım: iOS 15

Apple A15 Bionic işlemciden güç alan iPhone 13 Mini, şu anda boyutu için en yüksek performansı sunan akıllı telefon unvanını kolayca alabilen bir model. Önceki model olan 12 Mini'ye benzer 5.4 inç ekrana sahip olan telefon, 2406 mAh kapasiteli bir batarya ile geliyor.
Ekranda daha küçük çentik
HDR içeriği için yüzde 28 daha parlak ekran
Daha büyük kamera sensörü
Yeni işlemci
Biraz daha büyük pil
Depolama alanı 64 yerine 128 GB'tan başlayan
Acil durumlar için uydu bağlantısı

Tasarımsal olarak iPhone 13 Mini ile bir önceki model olan 12 Mini arasında büyük bir fark yok. Ekran çentiği biraz daha küçük olsa da önden bakıldığında cihazı ayırt etmek kolay değil. Ancak, arkadaki iki kamera artık birbirinin arkasına değil, çapraz olarak konumlandırılmış.

13 Mini ayrıca serideki diğer modellere benzer şekilde daha büyük bir pille birlikte geliyor. Ancak geleneği bozmayan Apple, bu etkinlikte RAM kapasitesini ortaya çıkarmadı.

iPhone 13 Mini fiyatı ABD için 699 dolar olarak belirlendi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar