HarmonyOS İşletim Sistemi Rekor Kırdı HarmonyOS İşletim Sistemi Rekor Kırdı

HarmonyOS İşletim Sistemi Rekor Kırdı

Amerikan ambargolarına direnmek için kendi yazılımlarını geliştirmeye devam eden Çin merkezli teknoloji ve yazılım şirketi Huawei, Haziran ayının başında HarmonyOS'u kullanan cihaz sayısının 10 milyona, ulaştığını, Ağustos ayının başında 50 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirket, Ağustos ayı sonunda bu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirketin son paylaştığı veriler, 90 milyon barajını da aşıldığını gösteriyor!

Bilindiği üzere ABD yaptırımları sonrasında zor günler geçiren Huawei, çareyi kendi yazılımlarını geliştirmekte bulmuştu. Şirketin bu konuda gayet başarılı olduğunu da söyleyebiliriz.

Zira Ağustos ayının başında HarmonyOS'u kullanan cihaz sayısının 50 milyonun üzerine çıktığını açıklatan Huawei, Ağustos ayı sonunda abu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirketin son paylaştığı veriler ise, HarmonyOS kullanan kullanıcı sayısının 90 milyonu aştığını gösteriyor! Yani şirket sadece 1 ay içinde HarmonyOS'u kullanan kullanıcı sayısını neredeyse ikiye katladı.

Bu başarı bununla da sınırlı kalmıyor, zira Huawei, HarmonyOS 2.0 için iddialı bir hedef belirledi. Şirket açıklamasına göre, hedef 2021 yılı sonuna kadar 300 milyon cihaza ulaşmak.

Bu oldukça iddialı bir hedef gibi görünse de, şirketin sadece iki ay içinde yaklaşık 90 milyon yeni aboneye ulaştığını düşünürsek, belirlenen hedefin gayet gerçekçi görünüyor olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar