Honda City Uygun Fiyatı İle Türkiye'de Tekrar Satışa Sunuldu! Honda City Uygun Fiyatı İle Türkiye'de Tekrar Satışa Sunuldu!

Honda City Uygun Fiyatı İle Türkiye'de Tekrar Satışa Sunuldu!

Türkiye'nin önemli gerçeklerinden biri de sedan otomobillerin tutuyor olması. Birçok üretici sırf bu yüzden ülkemiz için özel modeller geliştiriyor. Bunlardan biri olan Honda City bir dönem çok satılan bir otomobil olarak Türkiye yollarında arzı endam etmişti.
Honda Türkiye, bu otomobili tekrar yollara çıkarmaya karar verdi ve 2 farklı donanım paketi seçeneği ile satışa sundu. Ülkemizde Elegance ve Executive olmak üzere 2 farklı donanım paketi ile satılacak olan otomobilin fiyatı ise 219 bin TL'den başlıyor. Bu fiyat Honda City Elegance için geçerli olan rakam. Honda City Executive modelinin fiyatı ise 229 bin TL olarak belirlendi.

Her iki sürümde de 16 inç jant ve LED far gibi özellikler yer alıyor. Executive paketinde ise Cruise kontrol ve anahtarsız giriş sistemi gibi ek özellikler bulunuyor. Otomobilin motor seçeneklerine baktığımızda ise tek bir seçeneğin olduğu görülüyor. 1.5 L i-VTEC motor 121 bg güç ve 145 Nm tork sunuyor ve CVT otomatik şanzıman ile geliyor. Honda'nın açıkladığı rakamlara göre bu motor şehir içinde 6.2 lt yakıt tüketimi sunuyor. Gerçek hayatta ise bu rakama 1-1.5 litre eklemek gerektiğini de belirtelim.

Multimedya ekranı 8 inç olan otomobilde Apple CarPlay ve Android Auto desteği de bulunuyor. Honda City, 11 Eylül'den itibaren Türkiye'de satışa sunuluyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar